| ILoveWeekends a întrebat:

Trec clasa a 9-a pe profil mate-info si ma gandeam daca se dau teste initiale. Daca da,cam la ce materii? Se dau in prima saptamana, a doua sau a treia?

2 răspunsuri:
| ioanaAn a răspuns:

De exemplu, profu meu de mate mereu face recapitulare o saptamana si dupa "test initial" cu nota in catalog. Depinde de profesor. Nu exista o regula generala care sa se aplice la toti. Unii desi sunt initiale, le trec. Altii nici macar nu anunta si tin foarte mult cont de ele. Nu vreau sa te sperii. Trebuie sa fii pregatita dinainte pentru orice.

| awesomeiubarici a răspuns:

Se dau dupa 2 saptamani la toate materiile. nu se trec. e doar de verificare, sa stie profesorii ce stiti si de la ce nivel va ia.