| alexelu54 a întrebat:

Buna am o intrebare. Testele initiale se dau in prima saptamana de scoala anul acesta sau se face recapitulare? In clasa a 7-a la ce materii se dau teste initiale? Multumesc.!

10 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pai anul trecut am fost in clasa a 7-a si mai intai am facut recaptulare o saptamna si dupa am dat testele la cam toate materiile in afara de sport, desen, muzica si informatica.

| flavius01 a răspuns:

Anul trecut stiu ca 2 saptamani ne-au facut recapitularea si in a treia am dat testele (eram clasa a 9-a atunci). Ce materii? Toate materiile importante care le ai! (romana, fizica, mate, chimie, limbi straine, etc)

| BeibbG a răspuns:

Mai, eu cred ca se face intai recapitulare, dupa se dau testele. Hm...si materiile la care vei da testthinking, pai eu anul trecut am dat test la romana, matematica, fizica, chimie[chiar daca a fost o materie noua ], engleza, biologie, geografie, istorie. in fine, cam toate materiile happy.

| cooldreams a răspuns:

Uite intra aici http://subiecte.edu.ro/2012/testeinitiale/gimnazial/ Nu stiu sigur daca se dau sau nu, dar stiu ca, daca e, se face o saptmana sau doua de recapitulare. Aici gasesti modele. Bafta!

| akadeaa a răspuns:

De obicei profesorii noi dau in prima zi teste initiale sa cunoasca elevii, ceilalti fac putina recapitulare si cam in a2a saptamana le dau dar sunt si unii profesori care nu mai va mai dau testul initial

| 니코 a răspuns:

Se face recapitulare dupa aia se da testul
se dau la toate adica in afara de:desen, muzica, sport si istorie(cred)

| Arex a răspuns:

Romana, Matematica in principal. Eu am dat si la Chimie(erau intrebari de cultura generala si din fizica) si educatie civica(tot de cultura generala)

| Crisstyanos a răspuns:

Depinde de profesor daca el vrea sa faceti recapitulare sau sa va dea testul initial imediat ...si se dau teste initiale la aproape toate materiile in afara de sport muzica si desen

| quake a răspuns:

Se face recapitulare si se da la romana si matematica funda te rog

| BlickBooo a răspuns:

De obicei testele se dau la toate obiectele..Si paremise ii iun fel de recapitulare )) Succes!