| DorofteiLuptatorul a întrebat:

Buna, am o intrebare. Testele initiale se dau in prima saptamana de scoala anul acesta sau se face recapitulare? In clasa a 8-a la ce materii se dau teste initiale? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cduncfujndf a răspuns:

Eu anul acesta, în toamnă încep clasa a 9a. Deci pot să spun că am trecut și eu recent prin clasa a 8 a, și la început eu una nu am dat nici un test inițial. Oricum de obicei testele inițiale nu se trec în catalog. Dacă ar trebui să îți faci griji în legătură cu ceva, ar trebui să te pregătești pentru examene, dar nici astea nu sunt mare lucru. Eu una am trecut cu bine peste clasa a 8 a, și cred că o să o faci și tu. Trebuie doar sa te relaxezi, acum măcar cât e vacanță, pentru că va fi un an obositor.

5 răspunsuri:
| Vikaa a răspuns:

Esti clasa 8-a de abia, nu dai nici un test initial.

| InYourMind a răspuns (pentru Vikaa):

Eu am dat test inițial din a 6 a laughing

| Cduncfujndf a răspuns:

Nu îți fă grijii în legătură cu asta.

| DorofteiLuptatorul explică (pentru Cduncfujndf):

Cduncfujndf, De ce spui asta?

| DorofteiLuptatorul explică (pentru Cduncfujndf):

Mersi

| Cduncfujndf a răspuns (pentru DorofteiLuptatorul):

Eu anul acesta, în toamnă încep clasa a 9a. Deci pot să spun că am trecut și eu recent prin clasa a 8 a, și la început eu una nu am dat nici un test inițial. Oricum de obicei testele inițiale nu se trec în catalog. Dacă ar trebui să îți faci griji în legătură cu ceva, ar trebui să te pregătești pentru examene, dar nici astea nu sunt mare lucru. Eu una am trecut cu bine peste clasa a 8 a, și cred că o să o faci și tu. Trebuie doar sa te relaxezi, acum măcar cât e vacanță, pentru că va fi un an obositor.