| iloveseeingyou a întrebat:

URGEENT! CUM SCAP DE TUSE? vreun remediu natural ceva?
Va multumesc enorm anticipat!

5 răspunsuri:
| motolo9ve a răspuns:

Cauta la farmacie si fa-ti niste sucuri naturale.

| FlootoorashBibi a răspuns:

Ia putina miere cu un un ceai cu 2-3 frunze de ceapa, hrean...cel mai bine este sa te duci la medic
depinde:esti racit? sau tusesti asa
daca chiar nu-ti trece du-te repede la medic Funda?

| immafuckinunicornx3 a răspuns:

Păi... cu sirop de diferite plante (de la naturişti.)... sau merge foarte bine cu infuzie de sarewinking crede-mă ..am trecut prin asta happy Fundă?

| iloveseeingyou explică (pentru immafuckinunicornx3):

Ce inseamna infuzie de sare

| immafuckinunicornx3 a răspuns (pentru iloveseeingyou):

Pai iei o oala. si torni apa in ea, pui vreo si o lasi pe foc pana fierbe muult (o lasi aprox. 20 min) apoi o iei de pe foc, te pui cu capul de-asupra ei, iti pui un prosop pe cap [ca sa nu iasa aburii] si inspiri si expiri tare big grin p.s. sa nu uiti sa pui 4-5 linguri mari de sare in apa dupa ce o iei de pe foc big grin laughing