| sypzer a întrebat:

Va urez o iarna frumoasa si plina de surprize dar am si eu o intrebare! Imi Place de o fata dar mereu incep sa cred ca ma comport ca un fraier, ce un copil mic si uneaori chiar cred ca am ramas cu comportamrntul unui copil de clasa I SI NUS CE SA FAC!(am 13 ani) Trebuie sa ma maturizez! Dar cam am derivat de la subiect asa ca vreau sa mi raspundeti la 2 intrebari: Cum as putea sa ma maturizez sa imi schimb firea? si ce as putea face sa ma apropii de acea fata(ea fiind o tipa super de treaba iar eu un papa-lapte); sa ma vada si pe mine?
(ea mereu stand cu alti baieti(mai mari)? AM NEVOIE DE O SCHIMBARE SI SA VB CU CINEVA DE ACEEA AM ALES TPU SI V-AS FI RECUNOSCATOR DACA M-ATI PUTEA AJUTA!

Răspuns Câştigător
| einenebun23 a răspuns:

Din cate vad in poza ta de la profil esti un imaptimit al desenelor (Naruto cred). Eu zic ca ar fi un prim pas pentru tine. Acuma eu nu zic sa nu urmaresti ca ar fi ceva drastic asa dintr-o data dar in limita bunului simt sa nu lasi sa iti controleze astea viata laughing. Un sfat pe care ti l-as mai da ar fi acela sa nu incerci sa te comporti artificial, ca poate asa fara sa iti dai seama devi si mai copilaros. Alte sfaturi pe care ti le mai dau ar fi : imbracate in cazul in care nu o faci putin mai cu stil (e vorba aia ca,, Haina nu il face pe om,, ) ee sa stii ca nu e chiar asa conteaza si cum te imbraci fetele se uita la acest aspect. Si legat de fata eu sunt de parere ca ar trebui sa o abordezi sa discuti cu ea, sa nu ii arati ca esti topit dupa ea pentru ca dupa aceea ea te va privi asa de sus si incetul cu incetul o sa va apropiati unul de celalalt si eu zic ca va fi bine. Sper ca ti-am fost de folos.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 13 ani esti copil, mai lasa fetele in pace, peste 2-3 ani ai sa fi ceea ce iti doresti thumbs up

| CartofiorDulce a răspuns:

Nu incerca sa te schimbi pentru nimeni, nu merita.

| tanya136 a răspuns:

Ai putea incepe sa te imbraci mai bine gen pantaloni stramti, camasi, bluze mai mulate(sa te duci la sala).ai putea sa iti faci o noua freza.si sa te dai cu un parfum misto :* FUNDA?

| adriano111 a răspuns:

Buna.tu crei ca fata aia te place? eu am 33 de ani si sfatu meu este sa nu incerci sa te schimbi pentru nimeni, schimbate pentru tine.du-te si vorbeste cu ea dar nu-i arata ca esti mort dupa ea. Spune-i ca o placi si iti vei da singur seama daca te place, nu te lasa amagit si daca vezi ca nu te place nu te dezamagii, vei gasi pe cineva care te va place.