| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa incep?
VReau sa ma schimb. nu fizic.
Nu vreau sa mai fiu asa de bunastraight face si sa zic mereu da sa'mi fie frica sa zic nu sa ma MATURIZEz sa nu ma mai comport asa de des ca un copil de 4 ani.si sa nu ma mai balbai. adica. cand eram mica eram sasaita m-am dus la logoped am scapat de lucrul asta dar dupa aia am devenit balbaita. inca acum se pare ca a mai ramas 20% din 100% cum eram inainte. dar totusi.cand eram mai mica daca ma duceam sa intreb cv p cineva ma balbaiam. acum nah. numai rareori. dar totusi se intamplasaduneori si la scoala si ma simt ca.
sad
si vreau sa numai tip mereu (aproape).

stie cineva niste sfaturi... la psiholog nu are rost sa merg iar la logoped cu balbaiala nu voi rezolva nimic pentru ca nu ma balbai mereu si daca ajung sa cunosc omul.deloc!

Răspuns Câştigător
| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Si eu sunt la fel ca tine de cele mai multe ori :(
http://www.yuppy.ro/......erios.html

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca are foarte mult rost sa te duci la psiholog si ca psihoterapia te-ar putea ajuta.

| parampam a răspuns:

In ce sens te comporti ca un copil de 4 ani? Esti mai copilaroasa decat fetele de varsta ta? Daca da, nu are rost sa te schimbi.Si de ce nu mai mai fi asa de buna? Daca toti am intoarce spatele oamenilor, lumea asta ar fi dezastruoasa.Trebuie sa spui NU atunci cand persoana nu merita, cand ti se propune ceva ce nu vrei sa faci.De ce nu discuti cu mama ta despre ce te deranjeaza la tine, despre nemultumirile tale in general, daca la un psiholog nu vrei sa mergi? Vorbind cu cineva drag despre problemele tale, te va ajuta sa descoperi ce este de fapt in neinregula.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai c ce m'ar ajuta?happyn
nah. plus ca in oras la mine ce psihologi exista.si putini.de fapt nu cred ca e decat un cabinet restul l sc si nah,
oh go on
mai bine invat d la un aurolaclaughing