| crisscrisstienne a întrebat:

Voi ce parere aveti? De la ce varsta ar trebui sa te epilezi inghinal(fetele)? Doar curiozitatehappy

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Eu ma epilez de la 13 ani, nu mi se pare igienic, mai ales atunci cand ai menstruatia ( port o.b. doar cand ies afara din casa) este neigienic sa stai cu par sincer, plus ca e si vara si mirosul este diferit de cand ai par sau nu!
Odată la 2 saptamâni este okay daca esti mica si nu ai iubit cu care întretii relații sexuale.

Eu locuies cu iubitul meu asa ca ma epilez odată la săptămana!

Oricum este foarte important sa ne epilam înainte de a merge la ginecolog / piscina!

Cred ca undeva la 14 ani este ideal, ti se reglează si menstruatia si ai scurgeri vaginale, trebuie sa păstrezi igiena epiland zona odată la 2/3 saptamâni!

Si pe picioare sa nu faci prostiamsa te epilezi cu lama, doar cu ceara din prima (14-15 ani)
La sub-BRAT la fel, rezista la ceara decat cu lama!(10 ani, e urat sa porti rochita si sa ai par la sub-brat)
Roag-o pe mama ta sa te ajute cu ceara de sub-brat si picioare, e mai greu la început.
Inghinal, cu un big nou ( doar al tau ) te epilezi doar in sensul in care creste parul, nu dai in raspar!

Mama m-a epilat pe mâini cu ceara cand aveam vreo 10 ani ca zicea ca arat ca o maimuța ( puteam sa imi pieptan parul de pe mâini laughing )

4 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Atunci cand este necesar, cand te duci la piscina/bronzat si cand ai un iubit.

| Seepty a răspuns:

Nu exista o anumita varsta, te poti epila cand vrei tu.

| BeatrizBetty a răspuns:

Depinde...eu fac asta de la 11 ani!big grin