| g00dmorning a întrebat:

Hei TPU, vreau sa castig niste bani dar sunt minora si nu pot avea un loc de munca. Sugestii? Mentionez ca stau la tara si un stand de limonada ar fi inutil!

1 răspuns:
| irinatf a răspuns:

Daca ai peste 16 ani, ppti sa iti iei un job cu jumatate de norma. Daca nu, poti sa ajuti oamenii cu diferite chestii si sa ai o taxa modica. De exemplu : iti ajuti mama sa spele vasele si ii ceri 10 lei, iti ajuti tatal sa planteze seminte si ii ceri 15 lei si alte chestii. Scuze ca exemplele nu sunt foarte concrete. Nu am inspiratie happy