| Hipsterhipster a întrebat:

Vreau să-i spun colegului meu că il plac, dar nu prea pot pentru ca toate fetele de la mine din clasa se țin dupa el.......este bine daca îi spun ca-l plac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai curajul sa-i spui in mod direct ca doresti sa deveniti un cuplu stabil s-ar putea sa fii tu cea care "a tras" lozul castigator si sa iti lasi toate colegele bosumflate, cu buzele umflate si cu ochi-n soare. Pentru a-ti realiza visul ai nevoie doar de putin tupeu, putin curaj, si un pic de noroc. Succes!

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Spune-i ca nu se intampla nimic. Te duci la el cand il vezi singur si ii spui ca iti place de el si fa-o cat mai repede ca poate dupa aceea nu mai ai sansa. Bafta.

| neutrino a răspuns:

Nu este bine, o fata cu pretentii nu face asa ceva. Apoi, baiatul te stie si daca ar fi fost interesat de o eventuala relatie cu tine, atunci ar fi incercat sa te cucereasca.
Pe viitor este bine sa renunti la gandul de a avea relatii sentimentale cu ai tai colegi de clasa, relatii care, de obicei, aduc numai necazuri.

| VreauSaAjut2000 a răspuns:

Normal, chiar trebuie s-o faci inainte sa o faca alta fata de la tine din clasa si sa ti-l ''fure''winking. Cine stie, poate si el te place si asa o sa le-o dai in bot colegelor.
Succes!