| DedeeAndreea a întrebat:

Vreau sa ies afara dar nu am cu cine.E vara e cald e frumos afara, iar eu stau in casa ca o trista.Am si niste parinti care ma lasa afara pana la ora 7 maxim deoarece stau la marginea orasului si nu am mijloc de transport si ma ia tata de unde sunt. Am 16 ani. Ce pot face? M am saturat sa vad ca toti ies afara numai eu nu. Prietenii mei ies seara pt ca e prea cald.

6 răspunsuri:
| FanulMeu a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu parinti tai si sa te lase cel putin pana la ora 21:30 (9:30).
spune-le ca ii vei suna din cand in cand sau ca macar le trimiti un mesaj cu adresa unde esti sau o poza.
am intalnit cativa parinti prea protectori daca ai un prieten/prietena mai buna ar fi bine sa il/o rogi sa vina sa vorbeasca cu tine.
(app daca nu te superi in ce oras stai? )
sunt cam in aceeasi situatie ca tine doar ca prieteni mei sunt plecati

| FanulMeu a răspuns (pentru FanulMeu):

Daca vrei sa vorbim mai mult despre tema asta lasa un mesaj

| WaterDrop a răspuns:

Iesi tu singura afara si gaseste`ti ceva de facut. Poate o plimbare, citeste o carte la o terasa sau pe o banca. Poate te imprietenesti cu o vecina asa si vei avea cu cine sa stai.Nu prea ai ce face daca nu exista acel mijloc de transport la indemana.Cauta persoane care stau in zona ta si vor la fel ca tine sa iasa pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci doar doua chestii:
1.sa iesi singura afara, pe langa casa ta si sa te plimbi ( da sunt sigur ca nu te pasioneaza asta)
2.sa vorbesti cu parintii si sa le explici ca vrei sa iesi si tu, ca te simti trista, si plictisita, si o sa inteleaga daca sunt relativ maturi.Macar 2,3 zile pe saptamana sa te lase cu amicii aia ai tai, care ies noaptea, si sa te duca/aduca de acolo unde va intalniti voi.
O seara frumoasa.

| AlexCristi97 a răspuns:

Vorbeste cu ei sa te mai lase pe la prietene acasa, eventual sa vorbeasca cu ele/mamele lor sa fie sigura mama ta ca te lasa pe maini bune,

| Pandix12883 a răspuns:

Mergi la piscina