| 6Alessandra9 a întrebat:

Vreau sa scriu intr-un mod diferit pe care sa il descifrez doar eu. (gen cu alt fel de litere, in oglinda, etc.)
Idei?
Multumesc oricum! happy

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey Alessandra! Uite cateva idei.

1.Alfabetul are un anumit numar de litere... toata lumea stie asta. Ce inseamna asta? Fiecarei litere ii corespunde o cifra.
De exemplu a-1 b-2 c-3 (Intelegi?) Poti sa scrii asa, inlocuind pe alocuri litera cu cifra corespunzatoare. (Aceasta ar fi prima idee)

2.Scris invers. Nu este atat de greu.
E ceva de genul. "luneg ed avec E "
Sper ca intelegi.

3. Poti sa scrii folosind alfabetul invers. Adica pe "z" sa il consideri "a" "b" cu"y" si asa mai departe. Poti sa scrii tot alfabetul de la a la z si dedesubt sa il scrii invers ca sa vezi perechile care ies.
Succes!

-Blytz-

| 6Alessandra9 explică (pentru RainmakerX):

Multumesc! mi-ai fost de ajutor.

| RainmakerX a răspuns (pentru 6Alessandra9):

Ma bucur ca ti-au placut! big grin

3 răspunsuri:
| L1feDRAIN a răspuns:

Poti inventa propriul alfabet.Scrie A si alaturi inventeaza ceva. Poti scrii invers.Fa ce mai stii.