| qRose a întrebat:

Hei TPU.
Vreau sa sterg unele statusuri de la mess si am incercat asa:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Yahoo\pager\profiles\id-ul_vo stru\Custom Msgs. Dar nu am gasit nicaieri "Custom Msgs". Ma puteti ajuta?

Funda! happy

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Asta e valabil pentru variante mai vechi de messenger. Acum ai pulse pentru status la messenger!
Incearca asta, intra aici:
http://pulse.yahoo.com/y/settings/updates
Debifeaza Share my updates

Intra pe pagina Pulse
Go to your Pulse Page.
Mergi la "Settings", este deasupra la Connections.
Click pe "Manage Privacy Settings", este la categoria "Privacy".
Bifeaza "Hide my Profile".
Click pe "Save".
Acum scrie mai multe statusuri unul dupa altul cca 10-15 si o sa-ti dispara tot din status YM. Da si un restart YM.