| Kassie a întrebat:

happy Vreau sa va cer sfatul. Imi place de un baiat Victor (mult de tot). Lui i.a placut de mine candva, dar acum nu sunt sigura daca mai are aceleasi sentimente. Problema este ca una dintre cele mai bune prietene ale mele, Alina, a inceput sa.i scrie mesaje si sa se bage in seama la el. L.a tot invitat sa iasa afara si i.a dat numarul ei de telefon. Cand o intreb daca il place, ea imi zice ca nu. Azi cand am iesit cu gasca, Alina i-a spus Analiesei ca Victor ese asa de dragut si de frumos si ca vrea sa.l invite in oras. Am aflat asta de la Analisa, care m.a facut sa jur ca nu voi spune nimanui asta.
Cum ar trebui sa reactionez fata de Alina? Mie imi place mult de tot de Victor si cred ca si el ma place putin, cu toate ca eu fac pe indiferenta cu el. Deci ce ar trebui sa fac in legatura cu Alina?

Răspuns Câştigător
| eu4you a răspuns:

Eu cred ca Alina nu iti e prietena, pentru ca te minte in legatura cu sentimentele ei.
Dar, trebuie sa te gandesti ca, pana la urma el nu e iubitul tau si nu prea ai dreptul sa ii reprosezi nimic, eventual doar ca te minte in legatura cu sentimentele ei.
Concluzia: Nu ai ce sa faci, fiindca nu le poti reprosa oamenilor ca le place de cineva. Pur si simplu o fac. Ai putea doar sa te dai si tu la Victor, desi, sfatul meu ar fi sa nu o faci. E mai bine pentru un baiat sa faca primul pas in chestiile astea.
Sper ca te-am ajutat!happy