| Diianna05 a întrebat:

sad
Vreau sa va cer si voua sfatul.Deci eu si una dintre prietenele mele bune ne-am cam distantat. Nu prea mai vorbim daca eu nu o bag in seama pe mess ea nici atat.si ma simt aiurea sad Sa va povestesc mai intai: in vacanta de vara era totu`perfect ieseam in fiecare zi vorbeam mereu la telefon si pe mess zi de zi.chiar am fost in vacanta impreuna intr. o statiune. a fost frumos.cand a inceput scoala la fel pastram legatura.in fiecare pauza ne intalneam noi doua nefiind in aceeasi clasa. faza e ca de cand am luat vacanta de iarna nu prea am mai vorbit ptc ea a inceput sa iasa cu o colega de. a ei pe care o cunosc e una din prietenele mele am fost in aceeasi clasa 8 ani.Si de cand s-a imprietenit cu ea ( practic eu le-am ajutat sa se cunoasca ) a inceput sa iasa cu ea, vorbesc mereu si nu ma deranjeaza chestia asta ptc asta era si ideea cand le.am ajutat sa se imprieteneasca doar ca acum.pe mine nu ma mai baga in seama.nici pe mess nu imi raspundesad si ma simt aiurea ptc a uitat cine ii era alaturi la bine si la greu si doare sa vezi ca nu mai esti privita la fel unde candva erai totul! sad Nu stiu ce sa fac.ar trebui sa vorbesc cu ea sa ii spun oare sau sa o las in pace?

1 răspuns:
| LadyPerfection a răspuns:

Uite ce e draga, mie mi s-a intamplat la fel numai ca a iesit urat, adica am pocnito!laughing
Tu sa nu faci asta... Tu trateazo cu indiferenta! Aratai ca nu esti proasta, daca iti era prietena nu iti ranea sentimentele, crede-ma! Mi-am dat seama ca ti enrom la ea insa uite ca aici gresesti daca vei merge la ea... Adica ce sa ii ceri? "Imi cer scuze?" Dar pentru ce? "Vrei sa fim din nou prietene?" Dar v-ati certat? Stai putin si analizeaza, mediteaza asupra acestei prbleme.winking
Mult succes!:*