| zizi000 a întrebat:

Hei TPU:X. am si eu o problema cu un baiat. Imi place de el, nu de mult, dar e superb, numai ca e cam timid. Bineinteles ca am rugat alti prieteni(baieti) sa vorbeasca cu el sa fie mai curajos. Ma gandesc ca e posibilitatea ca el sa nu ma placa, dar daca nu ma placea nu se mai uita la mine. NU stiu ce sa fac si mi-e aiurea sa ma duc eu la el si alte alea. Chiar daca suntem in sec 21 consider ca un baiat ar trebui sa ceara prietenia unei fete... Oare mai asteapta sa ne mai cunoastem, nu ma place sau e timid?crying SFATURI urgente, va rog:X. Care metoda sa-l cuceresc este eficienta fara sa-l fac sa se simta prost are fundita:X

5 răspunsuri:
| ionika17 a răspuns:

Eu cred ca te place. Daca nu ve-i face tu primul pas il vei pierdewinking. Iti spun e rau sa fi timid sa nu poti vorbi cu lumea. Daca esti mai indrazneata du-te si vorbeste cu el ca dupa isi va drumu si elhappy Pa, pa

| alessia a răspuns:

Pai poate el e timid doar la inceput.am patit si eu asa.si dupa ce l-am bagat in seama si am flirtat putin cu el totul a fost ok.nu a mai trebuit sa fac nimic eu.:* ok iti doresc multa bafta sh sa fii cu el mult timp! xoxo.:*:*

| zizi000 explică:

Care metoda este eficienta are fundita*. Nu a mers sa editezstraight face

| XoOxXo a răspuns:

Cum stii daca te place?
EL:
Isi aminteste mici detalii pe care le-ai mentionat in conversatii intamplatoare, de exemplu, ca nu-ti place vanilia. S-ar putea sa fii surprinsa ca va aminti acest lucru la cateva saptamani dupa ce tu ai rugat-o pe prietena ta sa cumpere orice alt fel de inghetata. Nici n-ai remarcat ca era si el in zona... Vocea lui se schimba cand ti se adreseaza. Poate ca spune tuturor „Salut!", dar „Salut!" adresat tie suna putin altfel...

Uneori se uita direct in ochii tai. Ochii lui devin mai prietenosi cand se uita la tine. E ceva subtil, dar iti vei da seama daca vei fi atenta! S-ar putea ca, de fapt, in mod inconstient sa stii acest lucru: e ceea ce te-a facut sa incepi a te intreba daca te place...

Cand e langa tine sau cand vorbeste cu tine, privirea lui se plimba in jurul fetei, apoi se opreste iar in ochii tai... Daca se uita insistent la buzele tale, fii sigura ca se intreaba cum ar fi daca te-ar saruta! Prietenii lui incepi sa-ti puna intrebari despre el – daca l-ai mai intalnit sau chiar ce parere ai despre el. Incearca sa se asigure ca l-ai remarcat si ca te simti si tu atrasa de el!

Daca prietenii lui iti dau mai multa atentie dupa ce el s-a uitat insistent la tine ar putea fi un semn ca esti pe lista lor de subiecte „de dezbatere".

Prezenta ta ar putea avea ca efect unele schimbari in comportamentul lui. Aceste schimbari sunt indiciul ca te place! E mai nervos decat de obicei? Ar putea fi doar emotionat, ceea ce nici un baiat nu suporta sa se creada despre el!

Se uita la tine insistent, dar cand te-ai intors spre el, deja se uita in directia opusa? Ar putea sa fie timid... si sa incerce sa-si ascunda intentiile. In acest caz va trebui sa preiei tu initiativa! Incearca un contact fizic? Sa te gadile sau sa te tranteasca in zapada? In mod sigur isi doreste mai mult... De mici, baietii simt nevoia unui astfel de contact fizic, chiar daca este, la inceput, doar o joaca.

Desi nu are niciun motiv sa fie suparat pe tine, vorbeste cu toti ceilalti, numai cu tine nu. Probabil e foarte timid! Se inroseste puternic cand vorbesti cu el? Bingo! Poti sa-l iei acasa!

fundita?:Xbatting eyelashes

| matei20 a răspuns:

Pai poti sa ii vorbesti sau sa astepti pana iti vorbeste el tie sau de exemplu poti sa faci o felicitare si sa ii scrii ce simti pentru el si eu pui undeva la el in geanta sau atundeva pe banca pe ascuns(adica sa nu te vada)si astepti pana a doua zi si o sa iti zica el ceva... Ceva de genu asta.Bafta! Asta e parerea meabig grin... fundita?