| Mariaaa444 a întrebat:

Hei. Unui baiat ii place de mine, si stiu asta, si mie imi place de el, dar el nu stie. Mereu se da pe langa mine, eetc. Acum a inceput sa stea mai mult cu o fata pe care eu nu o suport decat cu mine, iar cand statea cu mine o facea curva si proasta. Acum o saptamana mi a dat un cadou super dragut si mereu cand sta cu ea se uita la mine sau vrea sa imi atraga atentia sa ma uit la ei. Vrea sa ma faca geloasa? Fundaa

4 răspunsuri:
| paynehunter a răspuns:

Impusca-tehappy

| R0R0 a răspuns:

Cam da.
Dar exista sanse sa inceapa sa ii placa de fata aceea. Daca iti place de el, zi-i si nu il mai tine in suspans.

| nobody93 a răspuns:

E evident ca tipul crede ca-l ti in fiendzone-ul tau. Tipul e timid sa-ti spuna direct in fata ca te place, si face asta in cel mai subtil mod posibil, tu ti-ai dat seama de asta si nu reactionezi. Un baiat nu o sa stea in 'agonie' dupa tine, ci pur si simplu isi vede in continuare de viata. Daca-l placi cu adevarat, arata-i si tu asta daca nu lasa-l sa-si vada de viata lui. El vrea de fapt sa-ti arate ca nu esti singura fata de pe pamant, dar facand asta de fata cu tine, poate ca inca mai simte ceva.

| Mauuuz a răspuns:

Deja când ai zis că stă cu o persoană pe care, înainte o făcea în toate felurile pe la spate, ar trebui să-ți dai seama că, cu tine poate face exact la fel. Ai două variante, ori i-o spui direct (mai bine un "ups" decât un "ce-ar fi fost dacă") ori, preferința mea, este să te duci și să găsești pe cineva mai bun care să-ți acorde timpul pe care îl meriți numai și numai ție.