| talian a întrebat:

Hei!
Urmeaza sa intru la scoala de masa, pana acum am fost intr-un centru special pentru copii cu nevoi speciale (supradotati). Acolo m-am lovit de oameni intelegatori, de copii cam pe aceeasi lungime de unda. Nu stiu cum va fi in invatamantul de masa, daca voi fi privit ca un ciudat si nu voi reusi sa ma integrez. Nu mi-e frica de sistem, ci de cum vor reactiona oamenii si ca nu voi reusi sa imi fac prieteni care sa inteleaga cum sunt eu, fara sa isi bata joc de mine. Ce sa fac?

1 răspuns:
| Anonim1225 a răspuns:

Dar cum adica supradotati? Si in ce sens sa te înțeleaga cum esti tu? Cum esti diferit fata de restul?