| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Voi cum ati invatat tabelul periodic al elementelor.Imi spuneti si mie niste poezi pe grupe sau ceva ca sa nu le invat papagaliceste?batting eyelashes
FunDhA`(AM PUS SI CUVANTUL MAGIC)

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

@bogdang profa mea vrea tot!laughing)
Si eu am zis la fel thinking, Da` ea Batman, Batman rolling eyes

| bogdang a răspuns:

SPE-ul nu trebuie invatat, nu te poate obliga nimeni sa retii peste 100 de elemente happy
Trebuie insa sa inveti prescurtarile elementelor uzuale, care nu sunt greu de retinut si nici asa multe... daca incerci sa inveti poezii mai mult te incurci, parerea mea.

Ia-le pe rand si usor usor le inveti, bafta!

| dede070707 a răspuns:

Pff.eu nu l-am invatat, asta e problemarolling on the floor