| Luizaaa a întrebat:

Hei! Voi cum va organizati timpul in vacanta? Vacanta este pe sfarsit si eu nu am terminat temele. Mai am foarte mult de scris, cum sa fac sa le termin si sa raman si libera in ultimele 2 zile ca sa nu imi fac griji?
P.S anul acesta ni se schimba profesorii de romana si mate, profesorii noi vor corecta tema

Răspuns Câştigător
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Pe partea de matematica, doar tu iti poti scrie tema. Daca ai avut de citit la romana si n-ai reusit inca, intreba-ti prietenele, colegele cu care socializezi ce au citit, sa-ti faca un rezumat si sa poti sa scrii si tu.
Ti-ar fi de folos un program bine pus la punct pe care sa-l respecti: 2 ore/zi mate, 2 ore/zi romana. O s-o scoti tu la capat! Bafta!

2 răspunsuri:
| iuliana2003 a răspuns:

Pai in fiecare zi trebuie sa faci cateva exercitii
de exemplu tema la matematica trebuia sa te apuci mai devreme
dar poti sa reusesti sa o faci
in fiecare zi fa 5-6 execitii sau mai multe si citeste ceva si asa vei termina

| Luizaaa explică (pentru iuliana2003):

La mate nu am dar mai lucrez eu