| BoboDafuq a întrebat:

Hei.Vorbesc de 3 luni cu un tip S care se comporta dragut cu mine. O panarama (are prieten) se tot dadea pe langa prietenul lui S si cred ca il placea..ma rog au vorbit ei ceva timp si mergea in fiecare pauza in clasa lor insa nu statea cu baiatul 'meu' ci cu celalalt. intr.o zi o vad pe tipa ca sta cu S si il ia in brate. simteam cum ma doboara straight face stiu ca ea baga strambe la toti, se baga in relatii etc. Oare el ma place? adica se supara cand anulam o iesire cu el [nu ma simteam bine] sau zicea ca nu ii place sa se certe aiurea cu mine, ca vrea sa ma vada. etc. Noutati intr.o alta zi iar aflu ca asa zisa panarama vine in aproape fiecare pauza la clasa aceea si se da pe langa S. Chiar m-am saturat de toti si de toate. apropo o alta *amica* il placea si acum se cam da pe langa el..nu ar trebui sa imi fac probleme caci el o mai facea ipocrita si asa. plus ca ea doar incearca sa para genul de tipa care joaca baietii pe degete dar nu e. Intr.o seara l-am intrebat de ce nu ma sterge din lista daca tot e asa 'sociabil' si zicea ca poate nu vrea si ca nici eu nu il bag in seama. Cum sa il bag cand ma simt asa de prost. a vorbit normal adica nu parea aproape nimic diferit. Chiar nu stiu ce sa mai fac in legatura cu proasta aia si cu acest baiat. Oare ma place? V-am spus ca vorbea foarte ok. Ceva timp intra doar pe fb si noi nu vorbeam, caci putem vorbi doar pe mess -nu am fb-. asta cu pretextul ca are olimpiada si ca doar il lasa deschis, de asta nu intra pe mess. de 2 zile vad ca a inceput din nou sa intre. a si zicea ca voia sa imi dea martisor ieri dar nu m.a vazut...ce sa mai cred? oare ma place sau ce are de face asa? cum sa ma mai comport cu el? Am plans foarte mult si vreau sa se termine.

3 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Asta e nimic. Nu trebuie sa te consumi. Asa ceva e la ordinea zilei, nu va fi prima si nici ultima oara. Hm... fii pur si simplu cu un pas inaintea tipelor. Daca zici ca tipa aia merge mereu in pauza acolo, fii inaintea ei acolo stand cu S.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Uite ce cred eu : S se crede mare zmeu, si ii plac certurile fetelor pentru el.
Tu, daca vrei sa fii cu el, ar fi bine sa ii spui asa : draga, esti cu mine si ne facem o relatie, sau te lasi pe mana fufelor si impresiilor tale?
Nu fa compromisuri. Fi hotarata in ce vrei, nu sta roata de rezerva.
Daca nu ti-a dat martisor ieri ( real/ net), te cam dispretuieste.

Nu mai plange ca fraiera, ca lumea si viata te asteapta.
Clarifica-te cu zeul femeilor -S si hai, ca ai de trait si sute/mii de oameni de cunoscut de acum inainte.
Te-am tzucat.

| Ioanandrea a răspuns:

Din cate am inteles eu,"s."pare ca si el te place,si evident,tu tii la el! liar daca ii baiat destept, o sa-si dea seama ca "alea" nu pot fii numite:fete adevarate. daca tot va placeti, incercati sa vorbiti despre asta, desi ii cam dificil, stiu!laughing...si by the way, deja il cunosti de cam mult timp, asa ca trebuie sa-ti dai seama daca poti sa ai incredere in ce iti spune, sau daca vrea doar sa se joace cu tine...SUCEES!happy