| gretablue a întrebat:

Mai multe raspunsuri va rog : Off... vorbesc cu un baiat de 3 luni..il plac, el se comporta super dragut cu mine. O alta panarama [da chiar e] are prieten si incepuse sa vorbeasca cu un tip [prietenul baiatului de care v.am zis pana acum] asa au vorbit ei ceva timp si intr.o zi ce sa vad. ca il lua in brate pe acest baiat cu care vorbesc si eu. si au mai stat putin impreuna. am plans toata ziua. pentru ca nu e corect are prieten de ce se baga peste toti? Oare el ma place? adica se supara cand anulam o iesire cu el [nu ma simteam bine] sau zicea ca nu ii place sa se certe aiurea cu mine, ca vrea sa ma vada. etc. Noutati intr.o alta zi iar aflu ca asa zisa panarama vine in fiecare pauza la clasa aceea si se da pe langa el. Chiar m-am saturat de tot si de toti, prea ma iau de proasta si simt ca ma folosesc. Intr.o seara l-am intrebat de ce nu ma sterge din lista daca tot e asa 'sociabil' si zicea ca poate nu vrea si ca nici eu nu il bag in seama. Cum sa il bag cand ma simt asa de prost. a vorbit normal adica nu parea aproape nimic diferit. Chiar nu stiu ce sa mai fac in legatura cu proasta aia si cu acest baiat. Oare ma place? V-am spus ca vorbea foarte ok. Ceva timp intra doar pe fb si noi nu vorbeam, caci putem vorbi doar pe mess -nu am fb-. asta cu pretextul ca are olimpiada si ca doar il lasa deschis, de asta nu intra pe mess. de 2 zile vad ca a inceput din nou sa intre. a si eu mai mereu cand sunt suparata ii zic ca il deranjez si ca sa il las si a zis ca niciodata nu il deranjez. ce sa mai cred? oare ma place sau ce are de face asa? cum sa ma mai comport cu el

2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Suferinta ta nu se leaga de a lui pentru ca tu poate simti in tacere pe cand el nu. Faptul ca o fata se da pe langa el, se gudura ca sa zicem asa ca un catel, nu inseamna neaparat ca a uitat cine este sau ce se intampla si accepta situatia din lipsa de optiuni. Sa stii ca si eu m-am aflat cu cineva si am fost cu cineva doar de dragul de a fi chiar daca tineam la cineva.
Acuma tu te simti defavorizata de catre el si bati in retragere, dar in timp tot acest lucru va duce la sfarsitul relatiei voastre. Nu trebuie sa fii in competitie cu panarama ci pur si simplu trebuie sa stii ce se intampla cu el si asta poti face daca tu il inviti in oras si daca el accepta ca sa vezi ce poti face.
Obtine intalnirea stai de vorba cu el si nu lasa lucrurile sa decurga asa indiferent de ceea ce faci pentru ca asa si tu te consumi si poate si el lasand lucrurile nerezolvate.
Nu mai bate in retragere, nu mai plange ci zambeste si ai incredere.

| Bombonyci_Lauriky_1996 a răspuns:

Buna,
eu cred ca ea vrea sa te faca geloasa. nu o lasa. sari peste ea, ia-eu inainte. nu il pierde. si nu mai plange, nu merita nimeni pe lumea asta. big grin big grin