| R3dEyE a întrebat:

Hei! Vreau sa imi iau un telefon. M-am orientat spre Huawei P8 Lite, ALLVIEW P8 eMagic, si Samsung galaxy j3
https://www.emag.ro/......D0JTL2BBM/
https://www.emag.ro/......DZ3LLMBBM/
Care credeti ca e mai bun si de ce?
Ce alt telefon sub 600(hai 650) credeti ca e mai bun? Dau funda

Răspuns Câştigător
| YahWav a răspuns:

Poti merge linistit pe P8 Lite, e un model chiar ok, speficatii decente, semnal bun in general retea/wifi. Eu l-am avut cateva luni bune si nu am intampinat probleme, plus ca versiunea gold arata foarte bine, si se si simte bine in mana.
Plus slot de memorie, ii mai adaugi un card de 32GB si te-ai scos iti ajunge linistit pentru jocuri/media.
Bateria ce e drept, nu e cea mai grozava dar pe timpul zilei te tine destul de bine.
Camera de spate scoate chiar poze bune, ai o groaza de setari, cea din fata e ok pentru selfi-uri, in lumina desigur, unde e mai intunecat nu focalizeaza bine sau nici nu te vezi in poza.
Incarcatorul cu care vine e destul de ok, incarcarea dureaza undeva la 1h 47min ceva de genu depinde cat e de descarcat.
Calitatea display-ului e buna si ea, se vede bine si in conditii mai rele. Doar cand e soarele foarte puternic o sa te enerveze putin, oricat de ridicata e luminizitatea tot nu ai acurateta aia cand vine vorba de scris un mesaj sau ceva.

Per total recomand, depinde si cum il prinzi si de unde il cumperi, daca nu te grabesti poate prinzi un model putin mai nou la un pret accesibil!