| TdsdfcelMaiStupid a întrebat:

Hei! Vreau sa imi vopsesc parul rosu. Acum este brunet, negru ( culoarea naturala, nu m-am vopsit niciodata). Am 14 ani si sunt baiat. Parul e la fel ca asta http://4.bp.blogspot.com/......ures_2.jpg la lungime si culoare. O sa ma vopsesc o singura data in viata. Ce pot folosi in afara de vopseaua pe care o folosesc femeile ( cea permanenta cred ca ii zice), stiti niste sampoane care ii dau parului un fel de reflex spre culoarea rosu?
Vreau sa arate asa http://www.youtube.com/watch?v=JrTFKHYMEk4 fara sa folosesc vopsea. :D Scuze daca e prea lunga "povestea".

8 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Si eu m-am vopsit acum, exact culoarea de care zici tu[sunt fata, btwlaughing]. Ei bine, mi-a iesit greusad. Nu iti va iesi cu nuantator, trebuie sa ti-l decolorezi si sa ti-l faci la salon daca vrei sa iti iasa cu nuantator. Te sfatuiesc sa iti iei o vopsea[Palette preferabil] si sa te vopsesti. Cauta o culoare deschisa, fiind brunet e greu sa ajungi la un rosu aprins fara decolorare.

| Awndre a răspuns:

Nuantator.
Se numeste Loncolor trendy colors, se gaseste in carrefour, kaufland etc, cam 9 lei 2 plicuri, adica te faci cam de 2 ori. Culoarea dureaza vreo o luna, dupa care se decoloreaza pana ajunge culoarea ta naturala. Asa arata : http://www.avantaje.ro/......0_173_.jpg
Sunt mai multe nuante de rosu. iti alegi din magazin:)

| RoXxy a răspuns:

Nu poti sa folosesti altceva in afara de vopsea daca ai parul inchis la culoare.Deoarece nuantatoarele care se duc dupa cateva spalari nu prind pe un par inchis. Sper ca te-am ajutat.P.S. daca vrei sa te vopsesti roscat ai grija de par pentru ca va trebui injrijit f mult ca sa pastrezi culoarea vie cu samponuri si balsamuri speciale pentru parul vopsit roscatwinkingSucces!

| BubblesStres a răspuns:

Nici eu nu vreau sa imi stric parul cu vopsea permanenta si de aceea folosesc un nuantator de la Londa. Eu mi.am facut suvite folosind culoarea "rosu techno " sau cam asa se numea laughing pe plic pare un roz foarte aprins dar mai degraba este rosu. cred ca ar trebui sa folosesti si tu aceeasi nuanta pentru ca parul tau este inchis si asa se va vedea mai bine acea tenta de orsu thinking P.S: culoarea se va duce cam la 15 spalari dar te poti vopsi again pentru ca nu afecteaza parulhappy. Succes!

| TdsdfcelMaiStupid explică:

Daca folosesc samponul pentru par vopsit pot sa am parul negru cu rosu inchis? big grin

| Andreea22X a răspuns (pentru TdsdfcelMaiStupid):

Nu.samponul pentru par vopsit se foloseste pentru a intretine parul care este vopsit deja

| BogdanDediu a răspuns:

Mai bine til tai til lesi sa creasca si til vopseti cu cel mai bun de ala de vps parul

| bixa a răspuns:

Ai putea folosi un nuantator rosu... dar asta nu e permanent se ia dupa cateva spalari.