| jo_7070 a întrebat:

Hei. vreau sa slabesc din zona taliei(oblicii abdominali si putina burtica) dar in general asa vrea sa dau jos putin din toata masa corporala DAR am o f mare problema. nu am timp deloc de sport pentru ca de cand a incepup scoala sunt foarte ocupata cu invatatul. vara aceasta facem aerobic, sport de dimi pana seara si mancam foarte corect si acum a inceput scoala si iar am incepu sa mai manc cte un sandwich la scoala, covrigi,, dar cred ca motivul princial pentru care m-am ingrasat iar este lipsa sportuli! deci vreau sa imi dati o metoda relativ buna de slabit dar mentionez nu am timp de sport! asa in timpul scolii as vrea cv. MSS

Răspuns Câştigător
| radina a răspuns:

In primul rand ai grija la mancare...mesele regulate sunt cele mai sanatoase, apoi nu mai mananci nimic dupa 6 seara. Daca nu ai timp sa faci sport, du-te pana la scoala pe jos.si mersul pe jos este foarte sanatos.nu mai manca dulciuri, paste fainoase, iaurturi grase.totul trebuie sa fie dietetic, iar din cand in cand mai faci cateva abdomene acs...mult succes!