| Piti1234 a întrebat:

Hei,buna happy
In ultimul timp m-am ingrasat ceva si as vrea sa slabesc,dar programul nu imi permite sa fac mai mult de o ora de sport pe saptamana.
Nu mananc prajit decat foarte rar cartofi,paine nu mananc de mult timp, decat daca imi fac vreun sandwich...
Ce altceva sa fac?sad Dau fundita:d multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FuriousMadalin96 a răspuns:

Nu sari peste micul dejun, nu consuma alimente care au continut de carbohidrati mare cum sunt pastele, orezul, painea, cartofii etc.Renunta la sucuri si dulciuri, de fast food nici nu mai zic...bazeaza-te pe carne slaba, pui de exemplu facut la gratar sau la cuptor, legume, fructe, lactate.bafta.

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Mese la ore fixe 8 13 19, fără grăsimi, dulciuri, prăjeli, săruri, acidulate și mult sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De sala iti poti face timp, macar 1 data pe saptamana.Te duci si faci cardio, eu ma duc 1 sata sau de 2 ori pe saptamana si stau cate 3 ore aproape.mai fac si acasa flotari, abdomene niste genoflexiuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Învaţă să mănânci, o alimentaţie săracă în calorii, multe legume şi fructe proaspete, nu prăjeli, carne fiartă, înnăbuşită doar, lactate slabe în grăsimi, evită orice fel de grăsimi, mai slăbuţ cu dulcele, înlocuieşte cu miere eventual şi MULTĂ MIŞCARE, ai numai de câştigat cu mişcarea, crede-mă!
Te pup!

| IlincaToma a răspuns:

Incearca dieta Doctor Dukan! O gasesti pe net si este foarte eficienta daca o respecti intocmai! Nu este greu de respectat!

| Azµre a răspuns (pentru IlincaToma):

Completează, dacă are și bani!

| IlincaToma a răspuns (pentru Azµre):

Ai dreptate! Este putin costisitoare, dar merita! Orice dieta costa iar dieta Dukan nu este mai scumpa decat altele!

| BiancaByya a răspuns:

Buna. Iti recomand DIETA DUCKAN. Citeste pe site cum trebuie sa o urmezi. Este cea mai buna dieta eu am reusit sa dau 6, 5 kg intr-o saptamana. Este buna pentru ca NU te infometezi, poti manca pana te saturi. Crede-ma, cunosc o gramada de fete care au incercat-o si dupa un timp au ajuns sa fie fericite de modul in care arata. Bafta daca vrei sa o incerci. Salut.