| Meow15 a întrebat:

Heii :3. Am nevoie de un sfat :3. E puţin complicat, o să încerc să povestesc cât mai bine laughing. Sunt în clasa a 9-a. Am doi vecini ( fraţi ) unul în a 5-a [ să zicem S ], dar se comportă foarte matur pentru vârsta lui pentru că are şi un frate în a 12 - a [ să zicem V ]. Eu îl plac pe V, dar nu am vorbit niciodată cu el sau aşa. Mă ştie doar din vedere pentru că sunt prietenă foarte bună cu S. Ies des cu S, îmi cere sfaturi în legătură cu fetele, vorbim mult, dar nu pot să mă apropii deloc de V. V e cam timid big grin, dar şi foarte drăguuuţ :3, e cunoscut în liceu, şi cred că multe fete îl plac doar pentru aspect dar nu pentru cum e el.. Si nu cred că nu ar fi niciodată cu mine laughing. Plus că eu cred că sunt fete mult mai frumoase ca mine pe care ar putea să le placă laughing. Şi oricum, aş vrea măcar să mă împrietenesc cu el, dar nici asta nu ştiu cum să o fac, nu prea am încredere în mine big grin. Ceva sfaturi? big grin

4 răspunsuri:
| RexCuParuCret a răspuns:

Server Nou foarte smecher fratilor cel mai bun dintre toate incercate de mine adresa 93.119.26.216:7777 players : 27/100! GreeTigerServer Nou foarte smecher fratilor cel mai bun dintre toate incercate de mine adresa 93.119.26.216:7777 players : 27/100!

| SirGilbert a răspuns:

Daca te intelegi asa bine cu S(sa zicem) si mai ales daca ai zis ca se comporta matur cu siguranta te va intelege daca vei vorbi cu el despre asta si va discuta cu V.Astfel iti vei putea face o idee despre ce crede V despre tine si daca e posibila o apropiere intre voi doi.

| Mimzy a răspuns:

Pai,ai putea sa profiti un pic de faptul ca esti prietena cu S si sa ajungi la V! happy Poti sa stai intr-o zi cu S, vorbiti despre subiecte banale si sa aduci vorba de V, sa intrebi ceva nu prea important de el (gen, cati ani are), apoi spui ca nu prea l-ai cunoscut pe fratele lui si ca ti-ar placea sa faceti cunostiinta.Asa S o sa va ajute! Sau il poti ruga sa il intrebe pe V ceva de tine desi e cam ciudat caci s-ar putea ca V sa isi dea seama... Succes!winking

| swsss a răspuns:

Zii lui S sa iti faca,,, cunostiinta cu V.