| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toti. As vrea si eu sa va spun o poveste de-a mea si sa va cer parerile.

Am cunoscut un baiat din a 9(cu o clasa mai mare) care este in clasa cu bune prietene de ale mele.Il cheama Vlad love struck. El este mai timid de felul lui, dar cand are ocazia sta pe langa mine, zambind.Ne intelegem bine si i-am zis vineri daca il sun raspunde? Si mi-a spus ca Da. L-am sunat pe la 19 si mi-a raspuns fratele sau de 9 ani happy, i-am zis daca sun peste 10 minute raspunde Vlad? Si mi-a raspuns ca Da. L-am sunat si am vorbit despre internat, deoarece el e nou in scoala si sta la internat in alta scoala, si m-a intrebat daca stau la internat sau fac naveta? Eu i-am spus ca stau in oras, am mai vorbit despre fratii, fiecare cati frati are, si am ramas ca mai vorbim azi, Mie imi place de el si stiu ca e timid, ceea ce nu ma deranjeaza deoarece si eu sunt putin.

Intrebare e urmatoare: Cum sa ii spun ca il plac? straight face. Si cum sa fac sa mai stau pe langa el? Funda si multumesc de sfaturi :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai fetita mea du-te la el si spune-i dar nu face aste prin telefon spune-i fata in fata si sa vezi ca totul este bine daca nu poate o sa fie prea tarziu fa asta cat mai repede pup sa fiti fericiti

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nu trebuie sa ii spui ca il placi, ci poti sa faci sa se subinteleaga ca il placi vorbind la telefon despre diferite subiecte. Exista n motive ca sa stai pe langa el. Te poti duce la prietenele tale de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 16 ani si la fel mi s-a intamplat si mie. Am aflat de la unele prietene ca ma place si l-am lasat pe el sa imi zica primul. Apoi i-am zis si eu, asa a inceput relatia noastra happy sper sa mearga si la tine laughing

| Loricik_6908 a răspuns:

Pai e usor daca prietenele tale sunt cu el in clasa. Ele te'ar putea ajuta sa afly daca te place si poate atunci ar face el primul pas.Bafta!