| Rallucca123 a întrebat:

Heii :3 Mai mereu ma plictisesc si nu stiu ce sa fac. Idei? big grin
*Funda*

Răspuns Câştigător
| Peaches a răspuns:

Ralluca, tu ai imaginatie, nu-i asa? Plictiseala este pentru persoane lenese, lipsite de vointa sau de imaginatie. Nu e nevoie sa-ti dea altii idei ci e nevoie ca tu sa VREI sa faci ceva ce-ti place, ce te multumeste, ce te face sa te simti bucuroasa.

Sper ca asta a ajutat! Have fun!
Fundita?winking

~Roxetta

5 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna, Raluca! Citeste, asculta muzica preferata, vizioneaza filme/seriale/documentare, ajuta-ti parintii la curatenie, pregateste singura prajitura ta preferata, confectioneaza diferite obiecte manual(daca te pasioneaza), daca ai un talent anume, dezvolta-l (deseneaza, invata sa canti la un instrument muzical, practica un sport), ia-ti un catel sau o pisica si ocupa-te de ingrijirea acestuia(daca iti plac animalele), studiaza o limba straina sau perfectioneaza una studiata la scoala, inscrie-te intr-un ONG si fa voluntariat, mergi la shopping, iesi cu prietenii la patinoar sau intr-o cafenea/mall, la o plimbare (cand e vremea frumoasa), mergeti la concerte/cinema/teatru. Acestea sunt doar niste idei, tu stii cel mai bine ce alegi din toate aceste activitati (sau din altele) pentru a-ti petrece timpul liber in mod util si placut! O seara faina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste o carte.

| Public22 a răspuns:

Iesi afara cu prietenii!

| mariaxmaria a răspuns:

Hei :*, pai ar trebuii sa iesi cu familia/prietenii ..la un suc sau pe afara, sau du-te la un film. Poti sa -citesti, -scrii, -vorbesti la telefon, -desenezi, -iesi la un tenis sau fotbal, sau faci un lucru care tie iti place.
Sper ca te-am ajutatwinking, Fundaa?

| Jess123 a răspuns:

Sal happy Pai depinde si de hobby-urile tale. poti sa pictezi, sa desenezi ceva, sau daca esti pasionat de citit ia o carte. daca nu cheama niste prieteni si iesiti in oras, vorbeste cu ei, du-te si plimba-te, o bataie cu bulgari daca vrei... uita-te la un film, asculta muzica la maxim, hai ca gasesti tu ceva... Funda?