| Andrew30 a întrebat:

Heii all. As vrea sa ma ajutati cu ceva sfaturi. Vorbesc cu o fata din liceu de vreo saptamana, adica mai mult am vorbit pe Facebook, face to face am vorbit doar o data..Intrebarile mele sunt:Ar trebui sa ii scriu in fiecare seara sau par genul ala disperat sa o combin? Stiu ca ar trebui sa merg sa vorbesc cu ea la scoala si chiar de luni am zis ca o sa vorbesc cu ea mai des, ar trebui sa merg in fiecare pauzaa la ea sau nu? Iar o alta intrebare este, saptamana viitoare, mai exact sambata e ziua ei si m-am gandit sa ii fac ceva cadou sa o impresionez sa ii arat ca imi pasa de ea. Ce ziceti voi sa ii cumpar? ( eu m-am gandit ca na nu suntem un cuplu si nici nu vorbim de mult timp sa ii iau ceva semnificativ gen o ciocolata si un trandafir). Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Printesa10TM a răspuns:

Vorbiti si fata in fata. Afla ce ii place - poti sa ii iei o bratara, de exemplu. Petreceti timp impreuna, vorbiti despre lucruri comune, despre ce va place. Bafta!

| Andrew30 explică (pentru Printesa10TM):

De luni o sa vorbesc mai mult face to face. Ce zici, sa merg la ea in fiecare pauza? Clasa ei e fix lang a mea. Nu stiu asa cu bratara poate nu ii place sau ceva si am zis ciocolata pentru ca macar o mananca. Ce parere ai despre ce am zis eu?

| Printesa10TM a răspuns (pentru Andrew30):

E buna ideea cu ciocolata. Poti sa mergi la ea, poate ai si prieteni in acea clasa.

| gabriela2004 a răspuns:

Nu sunt experta in chestii de genul, dar ideea cu trandafirul e bună!