| Imonettex a întrebat:

Heii! kiss. Am o intrebare: cum pot face poza de exemplu la pagina aceasta de TPU pentru a o putea posta pe Facebook? tin minte ca era ceva cu Ctrl, Paint. dar nu mai stiu bine laughing. Multumesc de ajutor happy.

3 răspunsuri:
| Aηdεεε a răspuns:

Din tastatura apesi pe : Print Screen SysRq [ cauta-l pe acolo pe unde este End-ul, sau Delete ]

apoi intri in paint, si dai Ctrl si V, in acelasi timp :d

baftaa!

| Bibbi1507 a răspuns:

PrintScrren pe tasta e PrtScSysRq. Apesi pe acel buton, te duci in paint si dai ctrl+v, apoi iti salvezi poza unde doresti. :* FUNDA?:d

| Jacquelinor a răspuns:

Bună! Caută butonul "PrintScreen" (poate fi și prescurtat) pe tastatură și apasă-l. Apoi mergi în Paint și selectează Paste. Apăsând butonul PrintScreen ai dat practic copy la poza ecranului și tot ce este pe aceasta.