| 8Biia a întrebat:

Heii, am si eu o problema si nu prea stiu ce sa fac in cazu' asta. Vorbesc cu un baiat de ceva timp de prin august septembrie cam asa.el pretinde ca ma place, chiar ca ma si iubeste.Nu se duce el la scoala ca sa ma vada pe mine, daca nu ii raspund pe fb sau pe mess. ma suna.Normal ca si eu am inceput sa il iubesc si sa tin la el.Nu ne-am vazut pana acum fata-n fata, cum s-ar zice prima intalnirelaughingEl e cam timid asa de fel.Doar ca e o problema.Ii tot da lu' una like pe fb si comm-uri.intr-o seara i-am spus asa : am vazut si eu din intamplare ca i-ai lasat comm lu' aia(fata respectiva) si el imi spune:Geloaso! imi spuse ca doar ce se despartise de gagicasu fata respectiva, si l-a pus pe el sa ii lase comm la poze ca sa-l faca p-ala gelos asta a fost prima data. dupa am vazut ca iar incepe sa ii dea comm si eu normal ca nu mai vorbeam cu el asa cum vorbeam inainte...intr-o seara m-a intrebat daca sunt suparata pe el.El ma tot intreba de fiecare data ce simt pentru el..eu evitam raspunsul, nu voiam sa-i raspund.Dar eu il iubesc ei el nu cred ca stie nu stiu thinking acum nu prea ma mai baga in seama cum o facea inainte.Inainte ma baga numai el in seama, acum e suparat pe mine...ce credeti ca ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Este o relatie virtuala. Nu stii niciodata ce se afla dincolo de ecranul calculatorului. De aceea pana nu stii ce se afla acolo fii mai atenta cu sentimentele pe care le investesti in aceasta persoana.

| 8Biia explică (pentru ElenaSA):

Multumes frumos!

| ElenaSA a răspuns:

Asta nu inseamna ca nu se poate inchega o relatie cu o persoana pe internet. Dar, atentie, pot fi si pericole dincolo de ecran.