| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor!

Am o relatie de 1 an si 9 luni cu o fata, totul merge perfect pana acum 2 saptamani, acum parca s-a schimbat.

Treaba stă cam asa, acum 2 saptamani si-a facut o nouă "prietena", de atunci vorbeste cu ea NON-STOP, si ii baga tot felul de prosti in cap, a devenit foate geloasa, ceea ce ea nu era, mereu am fost atent cu ea nu i-am zis nimic urata niciodata, am fost langa ea...

Spre exemplu, am sunat-o acum 2 zile si mi-a dat cu ocupat mi-am dat seama ca vorbeste la telefon cu "prietena ei" intre timp m-a sunat un var sa ma intrebe ceva si am inceput s-a vorbit, cand vorbeam eu la telefon ma suna ea, si a vazut ca eram intr-o alta convorbire, atunci A INCEPUT IADUL, ca vorbesc cu alte fete la telefon, ca o insel, ca nu o mai iubesc, ca o mint, reprosuri peste reprosuri nu mai este fata aia de acum 2 saptamani!

Si ma supara faptul ca ii spune tot ce vorbit noi, unele lucruri sunt de parere ca ar trebuie sa ramana intre noi!

Nu i-am zis sa renunte la prietenia cu ea, dar i-am zis sa fie mai atenta ce vorbeste, si sa nu ii spuna tot. Atunci a inceput din nou, din nou a inceput cu reprosurile!

Aseara i-am zis ca ies si eu cu masina sa beau o cafea cu niste prieteni, cand a auzit, " Gata ai pe alta, ma inseli" a inceput sa planga, mi-a zis ca daca vreau sa ies, sa ies fara masina si la ora 22:00 sa fiu acasa, daca nu ajung acasa, ne despartim, am crezut ca glumeste.

Pentru prima data intr-un an si noua luni nu am ascultat-o si mi-am luat masina, nu puteam sa ma duc pe jos, am ajuns acolo si mi-am uitat telefonul in masina, mi-am adus aminte de el pe la 21:30, aveam 167 de apeluri si 48 de mesaje, ca s-a terminat relatia noastra, ca ma distrez cu alta, am sunat-o si plangea ca daca sunt multumit de ce i-am facut, ca numai din cauza mea am facut-o sa sufere, ca "prietena ei avea dreptate in privinta mea", cu toate ca o iubesc foarte mult i-am zis " Draga mea, asculta bine la mine, linisteste-te, calmeaza-te, nimeni nu te inseala, mai bine 2-3 zile nu vorbim, da-ti si tu seama cine greseste, si nu mai asculta de prietena ta, din cauza ei am ajuns aici, TE IUBESC, pa." astea au fost cuvintele meu, nu stiu poate am grestit cu alea 2-3 zile dar altfel nu se putea, mi-am inchis telefonul pentru seara aia, am ajuns acasa si mama ma intrevat ce am facut, ca a sunat-o IUBITA si i-am inchis telefonul, etc. Mama mea o place foarte mult, si i-am explicat mamei mele cum sta treaba si ma inteles, am plecat in camera mea!
Au trecut 2 zile, si ma cauta intruna IUBITA MEA, sa incerc sa vorbesc cu ea.

CE as putea face in privinta asta? Sa ii zic sa renunte la prietenia cu fata respectiva?
Sa incerc sa ii explic ce ma deranjeaza?
Ce sa fac? Ceva sfaturi?

Merci mult! Nu injurati, jigniti!

AMIN.

2 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

La ce te asteptai de la o fata de 17-18 ani?! Eu zic s-o lasi in pace putin ca se va plictisi de prietena sa.

| Xdreaper21 a răspuns:

Fii atent ca e un plan complicat
Prima oara ia nr de tel a fetei alea o ameninti ca daca nu rupe prietenia va avea chinuri groaznice(aici normal ca ii va zice lu iubita/fosta/iubita(nu stiu fix ce sunteti acum) dar sunteti in pauza a ta dar tu baiat destept ii blochezi nr stergi mesajele nr din telefon si toate mesajele si te dai cuminte ca sa zica ca minte tu ii dai telefonul sa se asigure si nu va avea nici o dovada si se va certa cu aia si bag se va rupe(asta e pe incredere poate sa nu te creada)
Acum varianta usoara
Ii zici ca relatia nu av tine daca nu o termina cu fata aia
Explica ce te deranjeaza
Si normal vorbeste cu ea