| littleangelforever a întrebat:

As dori niste statusuri frumoase. Dau funda raspunsului cu cele mai multe statusuri si cele mai frumoase.

Răspuns Câştigător
| AnnonymusIsNotAvailable a răspuns:

Cu căştile pe cap mergi singură pe drum şi-ai vrea ca cineva să fie lîngă tine-acum…

Ceas cu ceas, pas cu pas gânduri îmi vin din nou, nu mă las, ştiu ce-am tras, ştii să faci doar rău. Poţi pleca, poţi trişa du-te-n drumul tău.

Şi chiar dacă-ai fost ce-ai fost eu ştiu că n-are rost şi inima mi-o pun la adăpost.

Ochii care nu se văd se uită, mi-a spus el zâmbind, greşind, ştiind că ochii care nu se văd vor plânge râuri, fără-ncetare.

Nu ştiu ce ai în cap, sincer...în fine.Nici nu te mai deranjez dacă aşa îţi e mai bine. Ştii că dacă ai necazuri, mă poţi suna oricând, voi încerca să te ajut, crede-mă
pe cuvânt.

Suntem doar noi doi, restul să ne lase în pace.Lumea vrea să ne despartă prin diverse mijloace.

Ne privim în ochi ca doi străini, nu avem curaj să ne vorbim.Nu e uşor să ne prefacem că ştim amândoi cât rău ne facem.

Are mama o fetiţă frumuşică foc,sprintenă şi hărnicuţă, subţirică la mijloc.

De toate fugim şi nu ne oprim,fără să vrem nu mai vorbim.

Iarba-i verde pe afară, capacele de beri să sară,dacă am o viaţă amară,vreau să o fac să dispară.

Plictisită de uscăciune,pe bune,totul înfloreşte într-o altă lume. Speranţe,împliniri, vin întruna,să vină primăvara să petrec cu săptămâna! Să uit de amintiri,şi să-mi văd de drum, tristeţe te sun, îmi iau rămas bun! :*

E atât de rău când tu nu eşti, mi-e dor să-mi spui că mă iubeşti.

Ţi-ai făcut loc pervers în sufletul meu,la bine erai cu mine şi-ai plecat la greu.

Dacă mi-e rău sau bine,n-am de gând să te mai sun. N-am de gând să te mai caut,adio,drum bun.

Te văd după mers că n-ai nici un stres,eşti sigură pe tine, fată ca de fiecare dată.

Ştie să fie atât de serioasă,te face să simţi că viaţa-i frumoasă.

Are caracter nebun,in tot ce-ţi oferă nimic nu-i comun.

Sunt multe stele pe cer dar ca tine niciuna.

Lumea îşi dă cu părerea des dar nu ne mai pasă nouă.

Nu uita. Tu nu ai nevoie de cineva care nu are nevoie de tine!

Falsitatea voastră mă întăreşte să nu am niciodată încredere în nimeni!

Sunt bine, mulţumesc că n-ai întrebat!

Finalul e aici, n-ai ce să-i mai zici şi asta-i tot.El nu mai vrea, ea zice "nu mai pot". El zice "sunt satul", ea zice "destul" şi restul sunt vorbe fără sens. asta e,n-a mers!

Şi da,ai dreptate a mea-i toata vina, planuri măreţe da` cu toată stima, eu nu mai am aer, deci cobor la prima.

Uite şi uşa ştii singur drumu` eu una nu mai vreau să-ţi simt nici măcar parfumu.

Am greşit amândoi, dar tu n-ai vrut să-nţelegi, că în 2 peste toate poţi să treci.

Nu vă mai credeţi frumuseţi (că nu sunteţi), visaţi la cai verzi pe pereti :*.

"I am good, but not an angel. I do sin, but I am not the devil. I am just a small girl in a big world trying to find someone to love."

Ne certăm, ne urâm, ne împăcăm, ne iubim, suntem nebune, suntem rele, suntem bune, ne distrăm împreună, ne contrazicem, dar orice am face tot ea e prietena mea a mea şi va rămâne mereu ♥

Solo', cel mai bine! Fără griji, fără certuri, fără TINE!

Ştiu că sunteţi mulţi care nu mă înghiţiţi, hai marş d’aici că sunteţi nesimţiţi.

Dar să ştii, amice, orice lovitură lasă şi o cicatrice!

Nu forţa un om să te placă, unde nu eşti bine venit. pleacăă!

2 răspunsuri:
| Guildo a răspuns:

Dar pot sa inteleg la ce va ajuta? Daca nu te reprezinta, atunci trebuie sa il postezi doar pentru ca e interesant si te face sa pari si tu mai interesanta. Mereu m-au enervat stupizeniile astea...

| Bibi31 a răspuns:

-Nu e in toate mintile, e doar in mintea ta! Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta, pe care mai tarziu se intind rufe…
-E un vis care se tot repeta! Si doar in visul meu GASESC LUMEA PERFECTA! Daca as fi nevoit sa aleg dintre a respira sau a te iubi, as folosi ultima mea rasuflare spunand: te iubesc!
-Cind fata spune - " o sa ma gindesc ", inseamna ca fata deja stie raspunsul.
-Tu imi spui ca eu sunt copila inca...dar numai copii iubesc cu cea mai curata si sincera dragoste.