| Ingridd22 a întrebat:

Ati incercat ceaiul verde pentru slabit? Pareri? Constipa? Cat ati slabit in cat timp? de la cati ani se poate lua? Fundaa.

6 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună. Hristos a Înviat!
Eu cred că produsele pentru slăbit sunt o prostie şi în plus dăunează sănătăţii. Pentru a slăbii cred că ar fi mai bine să faci puţin sport sau să mănânci mai puţin. [eu aşa fac când trebuie să slăbesc, mănânc câte puţin din toate pentru că nu mă pot abţine şi fac sport]
Succes.

| Iubibilăă a răspuns:

Eu mai mult le folosesc cand ma simt rau, cand sunt racita si cand ma doare burta.
Mai mult beau ceai de fructe.
Cea mai buna solutie de slabit este sa mananci sanatos si sa faci sport.
Un stil de viata sanatos, pa, pa.

| Lou222 a răspuns:

Eu cunosc pe cineva. A baut si ea acel ceai, si i-a daunat sanatatii. A intrat in spital. Si mama vroia sa-si cumpere insa dupa ce a aflat povestea asta de la doamna de la Plafar si a mai auzit ca aceste lucruri te pot face sa slabesti brusc si sa te imbolnavesti. Ar fi bine sa faci sport. In primele zile cate 20 min, apoi 30, pana ajunci la o ora.

| Corynna13 a răspuns:

Ceaiul verde nu este doar un simplu produs pentru slabit. Este foarte sanatos si aduce foarte multe beneficii pentru organism. Acest ceai nu constipa. Din contra, este posibil sa ajungi mai des pe la baie big grin Insa lasand acest aspect la o parte, el este foarte sanatos si un foarte bun detoxifiant. Te ajuta sa scapi de toxinele din organism, iar in acelasi timp poti slabi cu ajutorul lui. Insa nu este de ajuns doar sa bei ceai. E nevoie de o alimentatie sanatoasa, sport si de asemenea, pe langa acest ceai e bine sa bei cat mai multe lichide (apa, alte ceaiuri, sucuri naturale facute in casa, nu cumparate). Sper ca ti-am fost de ajutor! happy

| Idealista a răspuns:

Hristos a inviat! Daca vrei sa slabesti, mai intii trebuie sa stii cite calorii trebuie sa consumi: http://www.csid.ro/calory-calculator/
sa bei 2 litrei de apa pe zi sa faci cit mai multa miscare(sa alergi cros, sa faci gimnastica, uite-te pe youtube exercitii fitness), inainte de masa cu 30 de min bea ceai verde sau ceai de menta, maninca incet si mesteca bine hrana; dupa masa bei apa peste 45 de min, in loc de zahar consuma fructe sau miere de albine.Cind vrei sa slabesti e bine sa maninci zilnic numai o ciocolata si ea trebuie sa fie consumata pina la ora 12:00 cind metabolismul este mai intens.
http://www.lyla.ro/diete/cum-dai-jos-grasimea-in-cateva-minute/
http://www.elle.ro/......rm-1632955