| anonim_4396 a întrebat:

Băiatul pe care îl plac m-a invitat sa ieșim. Ieșim mâine și e prima data când ies cu el și am atâtea emoții. Dar nu știu Cum sa mă comport, ce sa îi zic ..Sunt chiar foarte emoționată.
Ce trebuie sa fac? Funda! :*

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Comporta-te absolut normal.De ce?
Intrucat te-a invitat in oras, deci banuiesc ca te place si el.De zis cred ca trebuie sa astepti doar sa-i raspunzi la intrebari.Atunci cand va deveni ceva mai serios vei stii deja ce ii place.Comporta-te cat mai normal.Fi tu insati si cel mai important sa nu faci lucruri absurde.Sa nu ii cazi in brate direct pentru ca baietii sunt porci(marea majoritate) si se satura atunci cand fac rost de ceea ce vor.Cum adica? Daca te place o sa incerce sa fie cat mai dragut cu tine si e bine sa tragi de timp.
Deci sfaturile mele sunt "Comporta-te normal","Nu fa lucruri absurde","Raspunde doar la intrebarile lui pana aflii ce-i place" si "Nu saruta de la prima intalnire"
Iti doresc o dimineata placuta in continuare si multa bafta cu toate ca nu ai nevoie.(Eu cred ca te place deja)

3 răspunsuri:
| KinoAndreea a răspuns:

Fii tu insuti, vorbiti, gasitit ceva comun, dezvoltati subiectul, astfel mai gasitti alte chestii in comun...Asa a fost si la mine laughing

| Ottakringer a răspuns:

Fii tu insuti happy
Doar incearca sa nu il sperii daca esti genul de fata care sa se poarte mai rebela laughing.

| EizaG a răspuns:

Pai ar trebui sa te comporti normal, cum te comportii si cu celelalte persoane. Mai bine fi 'ADEVARATA' tu, si nu falsa, nu incerca sa fii ceea ce nu esti. Pe parcurs daca veti forma un cuplu, el va stii ce ce sa se astepte de la tine, in schimb daca te vei comporta diferit, el va intelege ca s-a indragostit de o alta persoana. Intreaba-l ce-i place, ce hobby-uri are, si cine stie poate pe unele le ai si tu, incearca sa nu fii asa de 'pretentioasa' la mancare, poate tu vrei la un restaurant diferit, dar nu ii spune asta, lasa-l sa creada ca e bine asa( sau probabil ca ati aes unul impreuna). Succes, si inca odata incearca sa fii cat mai naturala, nu ai de ce sa ai emotii. P.S: Sa nu zambesti ca o handicapata, incontinu laughing.