| anonim_4396 a întrebat:

Băiatul pe care îl plac m-a invitat sa ieșim și eu sunt foarte emoționată. E prima data când ieșim și vreau sa fie totul perfect. Dar el vrea sa ieșim cu rolele și eu nu m-am mai dat pe role de vreo 3 luni și eu nu vreau sa ies cu rolele și nu știu Cum sa îi spun asta fără sa par "fitoasa". nu vreau sa stric tot și îmi e puțin tema sa îi spun, îmi e teama ca poate v-a zice ca vom ieși altădată. Cum sa îl conving sa nu ieșim cu rolele fără sa par "fitoasa"? [Funda :X]

4 răspunsuri:
| ForeverWarrior a răspuns:

Pai nu ei de ce sa fi fitoasa daca ii spui asta. Tu pur si simplu spune-i si daca el chiar te place nu o sa aiba nimic impotriva si o sa inteleaga, si daca nu e de acord si te respinge nu iti merita atentia. Stiu ca, poate fiind primul baiat cu care ai iesit nu ai vrea sa il pierzi ca tu crezi ca e unic sau altceva, dar mai sunt si altii, daca stii sa ii observi si sa astepti. Sper ca te-am ajutat si inca ceva, nu pune niciodata pe cineva mai presus de tine! Succes si o zi faina! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"E prima data când ieșim și vreau sa fie totul perfect", te crezi in filme unde? imi amintesti de blonda di american pie, si aia alta desteapta cu "totu perfect", tocmai ca te omori asa undeva o sa o dai in bara. relaxeaza-te ca nu te duci la inmormantare, gandeste pozitiv

| RaDuk a răspuns:

In primul rand prima intalnire nu este niciodata perfecta pentru ca amandoi o sa fiti stangaci. Aici ai doua variante:

1. Fie ii zici ca la inceput sa mergeti usor pana cand te obisnuiesti mai mult, iar asta o sa fie o ocazie buna sa va apropiati si sa va atingeti.

2. Fie ii zici ca nu prea mai sti sa mergi cu rolele si ai prefera mai bine sa mergeti la un suc. Treaba e sa nu ii impui asta si sa ii zici frumos "Te superi daca nu mergem cu rolel? Nu de alta, dar nu am mai mers de mult timp si imi e putin frica? Ce zici daca mergem la un suc?" Bafta

P.S. Astept un raspuns sa ne spui cum a fost.

| Cleopatra_5290 a răspuns:

Eu zic asa.ii spun "uite nu vreau sa te super sau ceva, chiar vreau sa iesim doar ca eu nu prea stiu sa merg cu rolele.ce zici sa mergem la un suc, la o terasa, ne plimbam, mancam o innghetata?"..eu sunt sigura ca nu va zice nu happy fi tu insuti, fi sincera si totul va fi ok happy crede-ma :*