| love3372 a întrebat:

Heii! Cand o verisoara naste un copil, tu ce esti pentru acel copil? Matusa ceva? Funda! scuze de categorie!

Răspuns Câştigător
| ღClauuღ a răspuns:

Copilul iti vine nepot. Sper ca te-am ajutat.happy :*

6 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Cam matusa ii vi tu lui si el tie nepot...

| Dina a răspuns:

Stiu ca acel copil tie ti-i nepot, dar tu pentru el esti cineva mai mare, nu stiu exact ce dar sigur nu e matusa)

| Mangustă a răspuns:

Si eu am avut aceeasi dilema cand a nascut var'mea (primara, mai departe nu se mai ia in considerare), dar din cate am auzit esti matusa/unchi. (dar ceva mai indepartat thinking)

| Snk01 a răspuns:

Esti matusa winking

| FlorenceVi a răspuns:

Da, matusa de verisoara. Deci esti matusa.

| CriSSa537 a răspuns:

Un fel de matusa.cand nasti si tu un copil, copilul verisoarei tale cu copilul tau vor fii veri de gradul 2! Sper ca te-am ajutat... Fundita?