| NinaY a întrebat:

Heii laughing
Ce credeti despre : a face baie in lapte happy
Credeti ca face ceva, bine la piele sau ceva? dauneaza parului?laughing
Fundita, voturii:Xhappy:X

Răspuns Câştigător
| xFunditaRozzx a răspuns:

Baia in lapte ingrijirea corpului. Ti-o face delicata, adica fina happy
E ca si un "elixir" al frumusetii laughing E foarte bunwinking Si nu, nu dauneaza la par happy

5 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Laptele este bun pentru acele perioade ale verii cand uiti sa folosesti crema de protectie solara.
Asta inseamnand ca, dupa ce te arzi, este bine sa faci baie in lapte si nu deterioreaza parul, dar ajuta pielea.
Sper ca te-am ajutat. Succes!

| RoseNightmare a răspuns:

Baile cu lapte sunt benefice si pentru parul gras si deteriorat. Indeparteaza excesul de sebum si radacina sensibila va fi hranita in profunzime. Aplica samponul obisnuit dupa mai multe clatiri cu lapte in baia cu care te rasfeti la fiecare sfarsit de saptamana.

Laptele, folosit ca produs de ingrijire corporala, este un tonic perfect. Echilibreaza ph-ul pielii, o regenereaza si tonifica.

Laptele adaugat in apa de baie va fi proaspat si temperatura reglata corespunzator. Acorda-ti saptamanal cel putin 30 de minute de rasfat delicat, stresul acumulat va disparea pe loc, iar pielea va avea un miros fin si discret.

| zմzմツ a răspuns:

Se zice ca baia in lapte iti catifeleaza pielea, si la par nu dauneaza dar este mai recomandat sa il bei nu sa faci baie in elrolling on the floor. funditapuppy dog eyes?

| Serendipity17 a răspuns:

Pai aaa :). din cate am citit eu laptele hraneste corpul.Inclusiv parul. Uiteee aici :D :

http://revistaplafar.ro/vedete/265/ten-perfect-cu-lapte-de-vaca.html

http://cosmeticerecomandatenerecomandate.blogspot.com/......iaurt.html

Deci da :))

| chucky_7511 a răspuns:

Buna big grin
hidratant bun smug
poti sal si bei rolling on the floor
nu te spala pe cap cu elwinking