| LoveYou96 a întrebat:

Heii!:* Cum pot sa-i conving pe ai mei sa ma lase la concertul Lala Band? De mult astept sa vina la mine in oras iar acum ca vin nu ma lasa ca cica ii scump.sad Recunosc ca e scump dar ei tot zic ca de banii aia pot sa imi iau altceva..Foarte multe prietene merg si mo chemat sa merg cu ele dar pe mine nu ma lasa.sad Ce sa fac ca sa ma lase? :*

Răspuns Câştigător
| Diano4ka1 a răspuns:

Trebuie sa iti cumperi biletul pe banii tai de buzunar, dar daca nu sunt de ajunsi la urma urmei poti sa-ti ajuti vecinii sau parintii pentru bani.Dar daca inca nu sunt destui poti intr-adevar sa renunti la lucrurile pe care poate sa ti le cumpere.sa o ajuti si sa te comporti frumos ca parintii sa vada ca esti desinestatator si ca te pot lasa sa mergi singur la concert.
sper ca te-am ajutat
Succes! (si daca nu iti este greu *-* sa imi dai funda atunci m-as bucura s-o primesc *-*)

4 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Chiar esti dispusa sa renunti la a-ti cumpara altceva, pentru a vedea un concert? Eu nulaughing Explica-le cat de mult inseamna pentru tine.

| Alexaaandraaa a răspuns:

Renunță la unele lucuri pe care trebuia să le primești. Distracție plăcută la concert! \:d/ Pup!:*

| annapopa a răspuns:

Hi,
daca urma sa-ti cumpere o geaca, o geanta sau alt lucru atunci spune-le ca renunti la acel lucru in favoarea concertului mult asteptat, mai adauga ca te duce cu cele mai de incredere prietene(poate se gaseste si una mai mare ca tine-te vor sti mai in siguranta).
Succes.

| LoveMe19 a răspuns:

Arata'le muzica lor.Arata ce pot face cum canta si ca au multi fanii! Roaga-i si spune'le ca vrei sa mergi.