| Happiness14 a întrebat:

Heii...deci am o mica problema sad
Am aproape 15 ani si am sânii foarte mici...credeți ca ar trebui sa mai astept? O sa-mi mai creasca? Pot face ceva pentru a-i ajuta sa mai creasca? Ma simt complexata de acest lucru...am o verișoara de 12 ani si are sânii mult mai mari decât ai mei...si multe alte fete de vârsta mea sau chiar mai mici au sânii mai mari decât ai mei... (P.s.: am 1, 60 si 50 kg)
Ajutati-ma, va rog! Multumesc!
FUNDA pentru răspunsul care ma ajuta sad :*

7 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Până la 18 ani să vezi cum îți cresc (și sincer nu văd de ce te-ai simți complexată?)
Doar să nu cazi în vreo capcană stupidă din cauza asta(poate că știi despre ce vorbesc)...

Și, în plus, asta nu e o problemă :) e o chestiune genetică.Tot ce trebuie să faci este să nu îți pese de acest aspect, cu cât îți pasă mai mult cu atât sânii vor crește mai puțin nu doar în ochii tăi cât (deși aparent neimportant) în ochii celorlalți.

P.s.: raportul greutate înălțime este potrivit pentru vârsta ta

Te rog să citești asta este mai relevant decât pot eu vorbi și în plus este din experiența altora.
http://www.prieteni.ro/......ani-4.html
// http://www.descopera.ro/......e-la-9-ani

| positivity a răspuns:

Sunt doar niște sâni, știi asta, nu? Cine te iubește, te iubește pentru ceea ce ești.
Și în plus, ai doar 15 ani. La ce aștepți? Fiecare se dezvoltă în felul său. Nu e ca și cum tu ai avea o problemă, deci nu te panica degeaba.
Nu trebuie să fii complexată pentru un asemenea motiv. Îți vor crește.

| Iamnotme a răspuns:

Nu este o problemă, este ceva normal.
Şi eu am aproape 18 ani, şi am sânii mici, dar nu mă deranjează, dimpotrivă.
Am o colegă care are nişte sâni imenşi, şi din această cauză are probleme cu spatele, stă cocoşată.
Deci, ar trebui să te bucuri că îi ai mici :*.

| zurick a răspuns:

Dacă ai prieteni ei te vor place așa cum ești, iar părerilor răutăcioase să le dai ''delete''.N-are sens să te simți complexată, măcar vei ști cine te place așa cum ești.Nu cred că vei găsi remedii pentru asta, poate doar să te păcălești singură. Curaj.

| baf a răspuns:

Tu esti in crestere si pana la 18 ani organismul se dezvolta..nu exista medicamente care sa ii faca sa se dezvolte pentru totdeauna ..stii? adica sunt dar sunt pentru cateva luni..si nu iti recomand.sanii tai vor mai crewste..nu trebuie sa fii complexata.tu poate ai altceva mult mai frumos. poate ai ochii expresivi sau picioare lungi..chestiile astea sunt relative... puneti un sutien cu push-up...nu toate avem sani f mari..gandeste-te ca si cele cu sani mari au de suferit ..nu pot alerga si au si ele dezavantaje. bucura-te de ce ai:*!

| Alexandraa2 a răspuns:

Of laughing!
Ai timp sa te dezvolți pana la 21 de ani, când organismul își încheie "misiunea".
Daca nu ai răbdare, ia-ți sutiene cu push-up, mănâncă pătrunjel și fa exerciții pentru sâni.
Anyway, accepta-te asa cum ești pentru a avea mai multa încredere în tine.
Cu timpul, vei vedea ca nu asta este important. Frumusețea e trecătoare.

| bia0012 a răspuns:

Nu-ti fa griji, am 14 ani si nu am sani mari. depinde de fiecare fata nu toate suntem fotomedele cu forme de invidiat. Invata sa te simti bine in corpul tau... asta conteaza!