| mihaela345 a întrebat:

Heii eu sunt noua pe aici...ce faceti? vreau si eu niste statusurii frumoasee

2 răspunsuri:
| lovemeoana a răspuns:

Http://statusurimd.blogspot.ro/search/label/Triste in dreapta poti alege ce categorie de statusuri vrei :*

| iiiiDevil a răspuns:

Bun venit, acestea mie mi se par cele mai frumoase :
1.Atunci când într-adevăr contezi pentru cineva, acea persoana îşi va face timp pentru tine mereu, fără minciuni, scuze si promisiuni.
2. Vreau sa iti spun ca NU tin la tine si VREAU sa ma lasi in pace, SA nu ma mai cauti si nu NE potrivim, ne DESPARTIM chiar acum. NICIODATA nu am tinut la tine nu TE IUBESC FOARTE MULT. acum citeste doar cuvintele cu litere mari.
3.Nu ignora persoana careia ii pasa de tine. Pentru ca intr-o zi vei realiza ca ai pierdut luna, incercand sa numeri stelele.
4. Când cineva la care ţii pur si simplu pleacă, aminteşte-ţi, că frunzele, toamna, nu cad pentru că vor, ci pentru că a sosit momentul.
5. Daca te iubesc 100 de persoane, printre ei sunt si eu. daca te iubesc 10 persoane, printre ei sunt si eu. daca te iubeste o singura persoana, aceasta sunt eu... daca nu te iubeste nimeni, inseamna ca eu nu mai exist.
6.O fetiţă de 5 anişori şi-a întrebat fratele mai mare: « ce e "iubirea"? » El i-a răspuns: « Iubirea e atunci când tu îmi furi ciocolata din ghiozdan în fiecare zi şi totuşi. o ţin în acelaşi loc mereu...
7.E greu să uiţi o persoană care ţi-a dat atâtea motive să-ţi aminteşti de ea.
8. Distanţa - este pentru ca să-ţi fie "dor", nu pentru a "înşela".
9. Dacă nu poţi scoate o persoană din inima ta, înseamnă că acolo îi e locul.
10."Cine te iubeşte se întoarce". GREŞIT! Cine te iubeşte, nu pleacă!
11.Nu frumuseţea decide pe cine să iubim! Iubirea decide pe cine să considerăm frumos!
12.Viata noastra este o carte, iar dragostea este cea mai frumoasa pagina din ea.
13.Cine îşi tratează iubita ca pe o prinţesă, înseamnă că a fost educat de o regină!
14."Daca destinul vrea sa uneasca doua persoane, nu ii va desparti nici timpul, nici distanta, nici certurile, nici gura lumii." Sper sa iti placa.