| RamonaPgstai a întrebat:

Heii..la admiterea la faculta conteaza notele de la bacalaureat? happy

Răspuns Câştigător
| adelina899 a răspuns:

Da conteaza notele de la bac din cate stiu mediile de la liceu nu mai conteaza dar depinde si de facultate sunt facultati la care caonteaza doar media de la bac iar la unele bacul + aditerea pe care o dai sa intri la facultatea respectiva big grin

3 răspunsuri:
| JoshuaNNN a răspuns:

Conteaza enorm de mult.Nu te stresez ca profesorii, dar cu cat nota mai mare la bac, cu atat mai bine pentru tine. Poti sa prinzi chiar si facultate la buget daca ai media la bac mare happy [peste 9]

| Dana211 a răspuns:

Depinde unde vrei sa mergi: la majoritatea se intra in functie de media de bac, la altele in functe de examenul de admitere si mai sunt si la care conteaza atat admiterea cat si bacul.