| Meow15 a întrebat:

Mâine am prima întâlnire a bobocilor ( doar din viitoarea mea clasă ). Mergem undeva pe deal, la picnic. Problema e că eu nu prea îmi cunosc colegii, mai mult din vedere, şi nu ştiu cum să mă comport big grin. La început sunt mai timidă şi urăsc asta laughing adică mi-e frică de părerea pe care şi-o vor face despre mine. Cum ar trebui să mă comport? Sau ce să fac? laughing.

Răspuns Câştigător
| Hieer a răspuns:

Pai, stai linistita ca nimeni nu cred ca se va cunoaste intre ei. Fii tu.puppy dog eyes nu te da drept alta persoana. Cine te va aprecia asa ..bine, cine nu iarasi bine. Si cat despre timiditatea ta, las-o la o parte toti suntem oamenii ..cu defecte si calitati.

Sper ca te-am ajutat!

| Meow15 explică (pentru Hieer):

A da, am uitat laughing. Asta era problema, că mai mult de jumătate au fost colegi 8 ani şi eu sunt cam nouă pe acolo big grin. Muţumesc de sfaturi puppy dog eyes.

| Hieer a răspuns (pentru Meow15):

Stai linistita, o sa te acomodezi foarte, foarte repede.big hug Veii vorbii cu ei, va ve-ti cunoaste ..si va fi ok. N-ai pentru ce.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai de asta se face aceasta intilnire: sa va cunoasteti. Fii normala si va fi bine. Daca incerci sa te comporti acum altfel, cind vor descoperi ca esti alta, te vor uri. Fii tu insuti de la inceput.

| LivingLouder a răspuns:

Toti sunt timizi la inceput. O sa te obisnuiesti cu ei si ei cu tine dar va dura ceva

| AlexandraAlle a răspuns:

Pai, fii tu! De aceea va duceti la picnic, sa va cunoasteti mai bine big grin Toata lumea este mai timida la inceput... Multa bafta la picnic! :* big grin