| AnonimaPff a întrebat:

Heii, nu cred ca e categoria potrivita, dar ma rog. Ieri am pus o intrebare si revin la ea. Cum varul meu, practic, m-a violat si santajat acum 5 ani, mai pot spune acum politiei cat sa se ia masuri? Nu mai pot trai cu el pe cap.

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca nu te-a mai violat intre timp slabe sanse sa ii faca ceva politia dupa 5 ani mai ales daca nu au fost martori la viol atunci.

| Kerre a răspuns:

Daca au trecut 5 ani nu cred ca mai poti face ceva, doar daca ti-a mai facut ceva in ultimul timp si ai dovezi dar in lipsa unor dovezi sau martori nu cred ca mai poti lua masuri in legatura cu asta.