| hshshshsjisjsw5 a întrebat:

Heii, poate sa mi spuna careva cum este la profil mate info bilingv engleza? la ce dai bacu? merita sa merg pe acest profil? (ce ore se fac, orele se fac in engleza?)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se fac ore in engleza dar faci engleza la un nivel avansat! Cred ca ai 5 sau 6 de engleza! Bacul il dai la romana, matematica, si la alegere din informatica, fizica, chimie, biologie! Este intr-adevar considerat cel mai greu profil dar dupa ce il termini poti sa dai la orice la facultate fara probleme pentru ca ai facut in liceu toate materiile spre deosebire de profilul uman si vocational unde nu mai faci matematica, fizica, chimie sau biologie! Multa bafta!

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu se tin orele in engleza, insa vei avea parte de multe dintre acestea in orar, fiindca la intensiv engleza/franceza materia este structurata astfel incat pana la finalul clasei a XI-a/ a XII-a sa ajungi sa vorbesti acea limba la nivel C1/C2.Daca nu ma insel, bacul il dai la matematica, romana, informatica, engleza (se poate echivala cu Cambridge), apoi ai de ales intre biologie, fizica, chimie.