| Dafii a întrebat:

Heii TPU!

Acum 2 ani m-am indragostit de un tip abia dupa ce ne-am despartit. M-am indragostit nebuneste de el, incat ma gandeam doar la el, refuzam toti baietii pentru ca il iubeam pe el si etc.

Vara trecuta asteptam sa fiu cu el dar nu s-a intamplat...

Vara asta, ne-am combinat pentru aproape 2 sapt. ne-am certat dintr-o prostie oricum.

Faza e ca il iubeam fff mult iar acum, nu mai stiu deloc ce simt straight face. Adica, cateodata simt ca drgaostea pentru el s-a pierdut iar cateodata simt ca inca mai tin la el.

Inseamna ca nu dragostea asta va disparea? Pe o parte ma bucura pentru ca nu mai trebuie sa sufar dupa el si sa nu fiu fericita, dar in adancul inimii mele stiu ca niciodata nu voi renunta la el si cu toate ca m-a facut sa sufar ff mult tot il voi iubi indiferent de ce se va intampla...

Deci ce nseamna asta pana la urma? Adica sentimentele mele dispar si apar aiurea crying. Acum ma simt " libera " adica am o senzatie de bucurie ca l-am uitat... dar desi am facut-o va ramane iubirea vietii mele si desi il voi evita, tot il vo considera un prieten si imi va pasa de el.

Chestiile astea nu le inteleg... poate ma ajutati voi? funda!

2 răspunsuri:
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Trimite-mi un email eduardmihai. puiu@t-online.de si povesteste-mi acolo mai multe detalii si te voi ajuta cu sfaturi.

| anoniiimusss a răspuns:

Asa e la prima iubire, nu uiti toata viata, chiar daca trece detul de repede. Stii? Am patit si eu ceva asemanator. Pur si simplu gandeste.te ca poate el nu se gandeste la tine si ar trebui ca nici tu sa nu te gandesti la el. Stai cu gandul cat mai departe de el pentru ca cu cat te gandesti mai mult la el cu atat suferi mai mult si lui putin ii pasa. Asta e sfatul meu. Bafta! :*