| Dafii a întrebat:

Heii TPU!
Acum 2 ani m-am indragostit de un tip abia dupa ce ne-am despartit. M-am indragostit nebuneste de el, incat ma gandeam doar la el, refuzam toti baietii pentru ca il iubeam pe el si etc.
Vara trecuta asteptam sa fiu cu el dar nu s-a intamplat...
Vara asta, ne-am combinat pentru aproape 2 sapt. ne-am certat dintr-o prostie oricum.
Faza e ca il iubeam fff mult iar acum, nu mai stiu deloc ce simt straight face. Adica, cateodata simt ca drgaostea pentru el s-a pierdut iar cateodata simt ca inca mai tin la el.
Inseamna ca nu dragostea asta va disparea? Pe o parte ma bucura pentru ca nu mai trebuie sa sufar dupa el si sa nu fiu fericita, dar in adancul inimii mele stiu ca niciodata nu voi renunta la el si cu toate ca m-a facut sa sufar ff mult tot il voi iubi indiferent de ce se va intampla...

Deci ce nseamna asta pana la urma? Adica sentimentele mele dispar si apar aiurea crying. Acum ma simt " libera " adica am o senzatie de bucurie ca l-am uitat... dar desi am facut-o va ramane iubirea vietii mele si desi il voi evita, tot il vo considera un prieten si imi va pasa de el.

Chestiile astea nu le inteleg... poate ma ajutati voi? funda!

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

E normal să te fi ataşat atât de mult de el după o perioadă de 2 ani, iar faptul că simţi că sentimentele pentru el dispar e din cauza faptului că te-ai resemnat că relaţia voastră nu poate continua, pentru că vă certaţi mereu din prostii, pentru că există mereu anumite "rupturi" între voi.
Cu siguranţă, dacă ţi-ar da mai multă atenţie, iar relaţia voastră ar fi una mai strânsă, una stabilă, nici nu te-ai mai gândi să-l uiţi!
E normal să fii confuză şi să ai sentimente contradictorii, renunţă, nu îţi face rău cu mâna ta!
Baftă!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa iti pot da un raspuns am sa-ti pun o intrebare, esti cumva geloasa, daca vezi pe baiat cu alta fata cum te manifesti?

| Dafii explică (pentru anonim_4396):

Dupa ce ne-am despartit am fost putin geloasa pe o fata pentru ca el umbla dupa fundu' ei dar dupa nu imi mai pasa thinking

| Dafii explică (pentru Dafii):

"dupa" insemnand 2 zile. insa ma interesam mereu de el adica voiam sa stiu daca e cu fata aia mereu si ma interesam de el mult blushing chiar si dupa despartire...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dafii):

Asta e, fara sa simti, gelozia te face sa treci de la o stare la alta. Eu cand eram mai mic eram gelos pe un var de-al meu din cauza ca el avea hane mai frmoase ca ale mele, aici ma jucam cu el si eram cei mai buni prieteni iar cand mergeam la casele noastre ma apuca o stare aiurea si nu-mi explicam motivul. Ce mai rad cand imi amintesc laughing, cauta sa iti schimbi modul de gandire deoarece o sa devii obsedata de baiat si nu prea e de bine

| Dafii explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca nu e pentru ca sunt geloasa. Adca, cand eram cu el nu eram geloasa, mai mult el era gelos.
Eu simt ca dragostea pe acre am avut-o pentru el s-a dus pentru ca am obosit sa tot lupt pentru el. Faza e ca, am alergat 2 ani dupa el si chiar la inceputul verii mi-am spus ca trebuie sa ma combin cu el ca sa nu mai sufar atat. Stiam ca daca o sa fiu cu el s-ar putea sa dispara dragostea... am presimtit chestia asta. dragostea pentru el a fost foarte mare, si din cauza a ceea ce am patit nu mai pot sa iubesc sau sa ma indragostesc straight face. Tote combinatiile mele de cand m-am despartit de el au fost cam la " misto " pentru ca nu mai pot sa iubesc straight face, nu vrea sa nu iubesc dar mi-e frica ca o sa patesc la fel din nouwinking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dafii):

Da, "cine se frige cu ciorba sufla acum si in iaurt ". Pe viitor cauta sa citesti bine sufletul celui caruia iti va cere prietenia, nu cauta sa-i arati ca iti place de el deoarece, vanatorii de naive, asta asteapta.

| SunnyDay88 a răspuns:

De ce vi se pare imposibil sa intelegeti ca poti iubi un om si fara sa fii cu el? sa respecti trecutul si momentele frumoase impreuna, dar pentru viitoarea fericire a voastra sa fie nevoie sa va separati drumurile, ca sa gasiti cea ce va face cu adevarat sa va simtiti impliniti.

| varcolaccc a răspuns:

Prosti baieti fiindca pun mana pe o fata extraordinara si isi bat joc de ea. Imi pare rau de chestia asta. Imi pare rau ca ai suferit. Dar iubirea o sa revină cand vei întâlni din nou un baiat care va sti sa te pretuiasca.