| YourDwarf a întrebat:

Heii TPU..am de facut un proiect la engleza in echipa despre Paste.Ma puteti ajuta recomandadu-mi niste idei..despre ce as putea sa fac! Va rog!

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Fiecare membru al echipei poate cauta informatii despre originea sarbatorii, obiceiuri, traditii, semnificatie, in ce tari se mai sarbatoreste si cum difera/ se aseamana cu felul nostru de a sarbatori etc. iar apoi sa le puneti intr-un proiect in Power Point, de exemplu.

| Yuly_Iulian_1994 a răspuns:

Pai ai putea scrie despre traditii de paste din anumite zone din Romania sau ce reprezinta pastele pentru romani... sper ca te-am ajutat bafta.happy