| D A R i U t S s A a întrebat:

As vrea sa stiu parerile voastre
Povestea a inceput in vara un baiat foarte dragut ii placea de mine, iar eu nu i-am dat atentie deoarece tocmai trecusem printr-o despartire.
Totul bine. am fost impreuna m-am despartit de el, chiar nu-mi pasa de el.
Dupa, roata sa intors am inceput primul an de liceu si am inceput sa il plac chiar sa tin la el fara sa imi dau seama.am fost impreuna s-a despartit de mine spunandu-mi ca ma vede ca pe o amica iar am vorbit, mi-a spus ca tine la mine i-am spus ca tin la el si ca eu nu pot sa-l vad ca pe un amic ...sa aflu cu stupoare acum o saptamana ca are o prietena din liceu.am simtit ca mi se rupe inima in doua chiar cand ii spuneam ca tin la el, el era pe punctul de a se "combina" cu o alta fata.
De ce credeti ca mi-a facut una ca asta, imi dau seama ca nici eu nu am fost prea buna cu el dar.totusi DOARE.sad

Răspuns Câştigător
| mariapow a răspuns:

Te place si pe tine dar foarte putin. daca tinea la tine cu adevarat nu se combina cu alta fata.asta e. mai exista si alti baieti draguti pe lumea asta

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Tot sirul asta de despartiri si impacari nu iti face bine.Renunta la el pentru ca oricum si daca era cu tine nu iti era fidel, asa ca mai bine renunta definitv la el.Stiu ca e greu, mai ales daca il mai vezi si in fiecare zi la scoala dar treci peste
Si te rog, nu incerca sa faci ce fac 90% din fete:sa te combini cu un prieten de al lui numai de dragul de a vedea daca e gelos.
E o mare prostie.Baietii nu renunta la prietenii de dragul unei fete.Never everwinking

| D A R i U t S s A explică:

Va multumesc foarte foarte mult pentru sfaturi.
chiar aveam nevoie.de putina sustinere...happy
si faza. sa ma combin cu prietenul lui nu o aveam in gand big grin
Pupicii:*

| D A R i U t S s A explică:

Mersi dana pentru sfat. o sa ti-l ascult. Te pupicesc

| danaalexa a răspuns:

Exista 2 variantabig grin:1. vrea sa-ti faca in ciuda sa-ti arate cum s-o simtit el 2. poate chiar i place fata aia
inteleg ca nu poti sa-l uiti e si logic, da gasesteti pe altcineva de care sa-ti placa si poate sa te idragostesti si o sa-l uiti!
PS:faza cu combinatu cu prietenu lui, probabil ca l-ar face gelos si etc, dar dupa parerea mea i dovada clara ca vrei sai faci in ciuda si va observa, si o sa te placa mai putin! cunosc caz asemanator si nimic bun nu iese din asta.serios gaseste un baiat da nu bff lui.
sper ca te-am ajutat:*

| dodorina a răspuns:

Eu spun sa nu te mai agiti aiurea. el are pe altcineva acum.prefa-te ca nu te intereseaza si fa-ti si tu alt prieten! usor usor o sa treaca si durerea asta! o sa mai ai parte de astfel de lucruri asa ca invata singura cum sa treci peste ele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca cum te-ai purtat cu el as o sa se poarte si el cu tin