| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU.Am o intrebare >:". Cum pot sa fac un coleg de la mine din clasa sa ma placa, sa recunoasca ca ma place? Culmea pe el il cheama Luis si pe mine Luiza ...Cred ca ii place de alta colega a mea [ P.S : Ii c-am uratica colega si c-am taranca ], in schimb el este destept si dragut >:.Ce puteti sa-mi spuneti? Am vb cu el pe mess s i-am spus ca eu cred ca este cel mai dragut baiat din clasa si el crede la fel despre mine dar nu cred ca ma place [ ii putin timid ]... Nu prea stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Melannya a răspuns:

Pai daca ti-a spus ca te considera cea mai draguta automat ca ii si place de tine dar incearca sa afli si ce parere are despre coleaga aceea. Daca nu are nimic cu ea dai de inteles ca il placi si totul vine de la sine. Mulct Norochappy!

5 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Papusa cu aere de vedeta, invata mai intai sa scrii in limba romana (a se vedea,, c-am uratica'' si,, c-am taranca'') si dupa aia mai vino aici cu intrebari. Oricum, la cat de infumurata si nedotata intelectual esti, nu ma mir ca nu se uita acel coleg la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Discuta cu el, sa vezi cum reactioneaza cand esti langa el.
Timid indica o mica placere, si n-o sa fie in stare sa faca primi pasi intr-o relatiebig grin

| SabinaB a răspuns:

Tia zis ca si tu esti draguta pentru ca asa e politicos, doar nu vroiai sa iti spuna ca esti cea mai urata nu? Nu trebuie sa te uiti la frumusete, si la suflet, poate lui ii place de acea fata pentru ca a gasit in ea ceva special. Apropo... nu poti obliga inima sa placa pe cineva.

| Elenita50 a răspuns:

Discuta fata in fata cu el spune-i tot ce simti si vezi cum reactioneaza... poate totusi te-am ajutat cu ceva! FUNDA?

| ioantzabest a răspuns:

Pai sunt o fata stii si eu pot sa-i am la degetul de la mana si ii am 1 pas vorbeste cu el despre lucrurile pe care il intereseaza 2 atrage-l asa cumfac fetele, printr-o scamatorie de-a ta... daca e destept duceti-va si cititi la biblioteca sau daca nu e prea destept vaceti si voi ceva sa beti un suc 3 spune-i sa te invite la o intalnire ca il placi si spune-i niste cuvinte frumoase sa-l alinti 4 spune-i ca-l iubesti si il placi si de aia incearca sa il atragi atat de mult 5 mult noroc! 11111111